Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Studentské volby 2021

Jak by dopadly volby aneb kdyby volili pouze studenti

V pondělí 20. září 2021 proběhly na Gymnáziu Pierra de Coubertina studentské volby. V tomto článku vám studentský parlament naší školy přináší jejich výsledky a zároveň uvádíme srovnání v rámci celé republiky. Voleb se účastnilo 146 našich voličů, tedy téměř čtvrtina všech žáků. Drtivé většině bylo přes 15 let.

Největší podporu v naší škole získala koalice Pirátů a Starostů. Svůj hlas jim odevzdalo 49 studentů, což jim přineslo 35,5 % z celkového počtu odevzdaných hlasů. Druhá skončila koalice SPOLU, kterou tvoří strany ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, se 41 hlasy, což představuje 29,7 % získaných hlasů. Největším překvapením letošních studentských voleb na našem gymnáziu byla jistě strana, která se umístila na třetím místě se 16 hlasy (11,6 %). Jde o stranu s názvem Koruna Česká. Na dalších místech se umístila Strana zelených a Svoboda a přímá demokracie (SPD). Se stejným počtem hlasů pak skončila Přísaha a Moravané, za nimi Nevolte Urza.cz a Komunistická strana Čech a Moravy. Svůj hlas nakonec získaly i další strany, jako například Švýcarská demokracie, Otevřeme Česko anebo Česká strana sociálně demokratická. Podrobněji si výsledky můžete přečíst na přiložených obrázcích.

Naše gymnázium bylo jedno z 21 škol, které se zapojily do studentských voleb 2021 v Jihočeském kraji. Koalice, které obsadily první dvě místa na našem gymnáziu, vyhrály volby i v celé republice. Jako třetí se v republice místo Koruny České umístilo hnutí ANO 2011. Čtvrtá byla stejně jako u nás Strana zelených a pátá Svoboda a přímá demokracie (SPD). Další pořadí se už ale od našich výsledků lišilo. Podrobnější informace můžete najít na webu jsns.cz.