Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Výměny

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
Fotogalerie17

Niort, Nová Akvitánie, 2018

Niort patří k našim nejmladším partnerům. Kontakt se nám podařilo obnovit v roce 2016 a od té doby velmi aktivně spolupracujeme. Ve Francii vyrážíme na pobřeží Atlantiku k La Rochelle nebo k zámkům na Loiře. Součástí pobytu je práce na společném projektu, který je následně prezentován a vystaven v budově školy (v roce 2018 byl realizován projekt: "Život a dílo Leonarda de Vinci"). Žáci jsou ubytováni v rodinách studentů školy Lycée de la Venise Verte.

Le Puy-en-Velay, Auvergne, 2017

Do malebného města Le-Puy-en-Velay vyrážíme pravidelně za zachovalou středověkou architekturou a obdivuhodnou okolní krajinou. Navštívíme města Clermont-Ferrand a Saint-Étienne. Velmi poutavou částí programu je prohlídka  "École de vents", která interaktivní formou vysvětluje principy získávání energie z větru. Žáci jsou ubytováni v rodinách studentů školy Lycée Charles et Adrien Dupuy.

Alsasko, 2016

S žáky prvního ročníku vyrážíme každoročně do východní Francie objevovat nejen památky a kulturu, ale také vyzkoušet si nabyté jazykové schopnosti. V programu máme prohlídku měst Štrasburk, Colmar nebo Riquewihr. V Evropském parlamentu máme domluvenou prohlídku s průvodcem. Žáci bydlí společně v ubytovně nebo hotelu.   

Saint-Brieuc, Bretaň, 2013

Naše partnerství s bretaňským Saint-Brieuc trvá již více než 20 let. K tradičním zastávkám ve Francii patří město Saint-Malo, Dinan nebo ostrov Brehat. Nezapomenutelným zážitkem je vždy procházka kolem Mont Saint-Michel při odlivu. Žáci jsou ubytováni v rodinách studentů školy Lycée Ernest Renan.

Montivilliers, Normandie, 2010

Normandské město bylo naším dlouhodobým partnerem. Součástí programu ve Francii byla prohlídka přístavu Le Havre, měst Hornfleur a Etretat nebo normandské pláže, kde v roce 1944 proběhlo vylodění Spojenců. 

 

 

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
Fotogalerie17