Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Návštěva prince Edwarda

Setkaní s princem Edwardem

Jeho královská výsost princ Edward nebo také vévoda z Edinburghu navštívil na tři dny Českou republiku a dva naši studenti měli tu cest s ním pobyt.

 

Dne 24.5. čekala Edwarda procházka v aleji prince Filipa, jeho zesnulého otce. A mou úlohou bylo provést ho po aleji a konverzovat, dokud nedojdeme ke stanu s dalším programem. Alej se nachází ve Vestci u Prahy a skládá se z vice než 100 stromů. Její vysazení proběhlo minulý rok. Když Edward přijel, sršela z něj pozitivní energie a dobrá nálada. Bylo vidět jak se o mladé i o vedení programu zajímá. Na procházce jsme probrali hned několik témat a kdyby byl čas, tak Edward povídá doteď. Když jsme dorazili na stage, tak se ho ujmuli řady starostů, náměstků a hejtmanů, kteří stáli o jeho vlídná slova. Následovalo symbolické zasazení stromu, kde jsem společně s Edwardem zalila poslední lípu aleje. Tím že měl Edward nabitý program, tak se nezdržel déle než hodinu a v Praze ho čekala zlatá ceremonie s několika desítkami dofáků.