Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Novinky a akce

Za druháky přijel na "mediálku" odborník z praxe

13. 5. 2024 / Akce / Petra Nagyová
V rámci mediální výchovy absolvovali druháci besedu s marketérem, promotérem a ředitelem Rady pro reklamu, Markem Hlavicou. Cenné zkušenosti z praxe jim předal během krátkého, zato informacemi nabitého setkání a rozšířil studentům obzory v oblasti reklamy, PR a marketingu. Čas zbyl i na pár všetečných dotazů "ze zákulisí" Hlavicovy novinářské a hudební praxe.

Vítězství GPdC v krajském kole Ekologické olympiády

30. 4. 2024 / Akce / Eva Novotná
zajistilo družstvo ve složení Antonín Pech, Dana Mašterová a František Adam - všichni ze sexty. Obhájili loňské prvenství naší školy a postupují do národního kola této soutěže.  

Novinářem (aspoň) na jeden den

25. 4. 2024 / Akce / Petra Nagyová
Kvarta měla ve středu možnost vyzkoušet si díky workshopu mediální výchovy novinářskou práci se vším všudy. Žáci připravovali, natáčeli, stříhali a nakonec i prezentovali svou reportáž "Ze života školy". Kdo ví, třeba někdo z nich právě vykročil vstříc budoucí kariéře v médiích.

SOUSTŘEDILI JSME SE…

25. 4. 2024 / Novinky
Od začátku školního roku pro Vás připravujeme nové představení. Byli jsme velmi troufalí a dovolili jsme si vzít za předlohu dílo velikána české literatury, Karla Čapka. Jedna z jeho „kapesních“ povídek, Zločin v chalupě, se pomalu, ale jistě mění v divadelní kus. Nebo kousek?

Úspěch v České lingvistické olympiádě

17. 4. 2024 / Akce / Veronika Smetanová
Kunimaipa, wabština, nahuatl, babylonština, akkadština, ale i např. jazyky Mayů, … To jsou jen některé z jazyků, které se objevily ve školním a regionálním kole letošního ročníku České lingvistické olympiády.

Volejbalový začátek dubna

14. 4. 2024 / Akce / Zuzana Šmídová
Ve dnech 3. - 4. 4. se konalo krajské finále mixů středních škol ve volejbale „O pohár hejtmana jihočeského kraje“. V naší skupině jsme porazili týmy z Volyně, Písku a Jindřichova Hradce, prohráli jsme s budoucími vítězi z Českých Budějovic.

S básníkem nad současnou poezií

12. 4. 2024 / Akce / Petra Nagyová
Třídy 1. a 2.A se účastnily poetického workshopu s básníkem a publicistou Ondřejem Lipárem. Společně se zamýšleli nad významem veršů několika současných českých básnířek a básníků a pronikali do tajů rytmů a rýmů slovesné tvorby. Krásné odpoledne to bylo, děkujeme Jednotě Tábor za zprostředkování.

I naše škola má zlato!

11. 4. 2024 / Akce / Petra Nagyová
Studentka 4. ročníku Jana Bartoňová získala zlaté ocenění Ceny vévody z Edinburghu (DofE). Při slavnostní ceremonii ve Vladislavském sále Senátu ČR jí mimo jiné gratuloval i velvyslanec Velké Británie. Blahopřejeme také my a děkujeme za reprezentaci školy!

Ptačí hodinka 2024

10. 3. 2024 / Akce / Pavla Trčková
Ptačí hodinka je projekt občanské vědy, který vždy na začátku ledna zapojuje širokou veřejnost do sčítání přezimujících ptáků. 

Mistři renesance

28. 2. 2024 / Akce / Lenka Kocová
Se studenty druhých ročníků jsme navštívili výstavu Mistři renesance v Českých Budějovicích. O nejznámějších mistrech renesance - Leonardu da Vinci, Michelangelu Buonarroti, Raffaelu Santi a Sandru Boticelli jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí.

Probability around us - probability for everyone

25. 2. 2024 / Akce / Eva Novotná
- naše škola je od listopadu zapojena do mezinárodního projektu, který probíhá ve spolupráci s Pedagogickou univerzitou v Krakově.

Studenti studentům

23. 2. 2024 / Akce / Miroslav Velík
V pátek 16. 2. 2024 proběhl v žákovské knihovně další díl formátu "Studenti studentům", tentokrát o výročí ruské agrese proti Ukrajině.

Repete...aneb i 2.B se mediálně vzdělávala v terénu

22. 2. 2024 / Akce / Petra Nagyová
Stejný formát, podobné obsazení a opět celá řada nových informací a poznatků do mediální výchovy. Studenti 2.B pro spoustu dotazů málem ani nestihli vlak zpět domů a věříme, že si jak z ČTK, tak z týdeníku Respekt odnášejí samé pozitivní zážitky a podněty.

Medailové umístění v krajském kole Matematické olympiády kategorie A

15. 2. 2024 / Novinky / Eva Novotná
získala naše škola díky výbornému výkonu Sebastiana Raye ze 3. C. Sebastián se umístil na krásném 2. - 4. místě a postupuje do celostátního kola soutěže. K dosaženému výsledku mu srdečně blahopřejeme!!!

Lyžařský kurz 2.B a kvinty

15. 2. 2024 / Akce / Lea Doudová
V sobotu 3. února odjely na lyžařský kurz do Říček v Orlických horách první dvě třídy, 2.B a 3.A. Všichni účastníci zvládli deštivý týden s úsměvem na rtech a přes nepříznivé podmínky absolvovali výcvik na sjezdovkách i běžkách.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 >> 38 |