Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Novinky a akce

Eurolyra 2017

20. 11. 2017 / Akce / Miroslav Velík
Své zástupce v letošním kole recitační soutěže EUROLYRA bude mít i francouzská sekce. Kvalifikační kolo proběhlo minulé úterý a nabídlo velmi napínavý souboj...

Dějepisná olympiáda

16. 11. 2017 / Novinky / Jiří Kálal
Začíná 47. ročník Dějepisné olympiády. Téma letošního ročníku zní To byla první republika aneb Československo v letech 1918 – 1938

Legiovlak v Táboře

16. 11. 2017 / Akce / Jiří Kálal
V rámci hodin dějepisu jsme navštívili legiovlak, který parkoval na táborských kolejích od 31. 10. do 5. 11. 2017. Návštěvníci si vlak mohli projít sami, nebo zvolit  komentovanou prohlídku, kterou využily hlavně školy. Píše o tom Barbora Soukupová z kvarty.

Okresní kolo středních škol v košíkové

15. 11. 2017 / Novinky / Petr Nývlt
Ve středu 14. 11. 2017 hostilo naše gymnázium okresní kolo v košíkové. Družsvo našich chlapců obsadilo čtvrtou příčku.

Sekunda a tercie na exkurzi v Praze

12. 11. 2017 / Novinky / Eliška Turecká
Ve čtvrtek 9.11. vyrazily třídy V2G a V3G na historicko - biologickou exkurzi do Prahy. Dopolední část exkurze byla věnována historii významných pražských budov, odpoledne se studenti zabývali biologií v Národním muzeu.

Vítězství v okresním přeboru ve florbalu

10. 11. 2017 / Novinky / Jiří Černý
Družstvo chlapců z nižších ročníků se stalo vítězem první skupiny okresního přeboru ve florbalu. Ve finálovém zápase pak porazili vítěze druhé skupiny a zajistili si tak postup do krajského kola.

Vítězství v basketbalu

10. 11. 2017 / Novinky / Libuše Szutáková
Ve středu 8.11. se konalo okresní kolo v basketbalu středních škol. Družstvo dívek vyhrálo všechna utkání a tudíž obsadilo první místo v této soutěži.

Táborská Eurolyra 2017

9. 11. 2017 / Akce / Petra Molíková
Pravidelně se účastníme recitační soutěže v cizích jazycích − Táborská Eurolyra.A zúčastníme se i letos. Koná se 4. prosince 2017 v prostorách Městské knihovny v Táboře. Účastníci přednáší své oblíbené texty v angličtině, francouzštině, němčině a španělštině.

Třída 2.B na biologicko-chemické exkurzi v Praze

9. 11. 2017 / Novinky / Pavla Trčková
Dnes studenti 2.B opustili školní lavice a odjeli se vzdělávat do metropole. V rámci celodenní exkurze navštívili Hrdličkovo muzeum a Národní technické muzeum v Praze.

Sportovní soutěže ve stolním tenise a házené

6. 11. 2017 / Novinky / Jiří Černý
Na začátku listopadu se naše družstva zúčastnila dvou turnajů. Okresního kola ve stolním tenisu a krajského a okresního přeboru v házené žáků středních škol. Naši žáci sehráli vyrovnané zápasy; ve stolním tenise obsadili 4. místo, v házené tým Gymnázia Tábor vybojoval pěkné 2. místo v rámci hodnocení okresu a 3. místo v hodnocení Jihočeského kraje...

Babí léto v Nancy

6. 11. 2017 / Akce / Miroslav Velík
Druhý říjnový týden se žáci ze tříd 4. A, 5. A a 6. A zúčastnili druhé části výměny s Lycée Henri Poincaré ve francouzském Nancy, jejíž první část se uskutečnila v dubnu minulého školního roku.

Výměnný pobyt v Madridu

3. 11. 2017 / Akce / Petra Molíková
Ve školním roce 2016/2017 jsme rozšířili nabídku výměnných pobytů naší školy o Španělsko. Naši partnerskou školu IES Conde de Orgaz v Madridu navštívíme i letos. Máme ještě volná místa, pokud máte zájem, hlaste se u paní profesorky Kotrčkové.

Po dvou letech opět v Kostnici!!!

2. 11. 2017 / Novinky / Veronika Smetanová
Výměnný pobyt našich studentů se studenty gymnázií v partnerském městě Kostnice se koná již tradičně v dvouletém cyklu a těší se vždy velkému zájmu ze strany českých i německých žáků.

Biologická expedice 2018 - jižní Francie

1. 11. 2017 / Novinky / Pavla Trčková
V červnu 2018 vyrazí biologičtí nadšenci bádat za hranice naší vlasti a také za hranice všedních dnů. Naším cílem je jižní Franice, oblast Provence a Azurového pobřeží.