Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Novinky a akce

Krajské kolo Ekologické olympiády v Blatnici

23. 4. 2017 / Akce
Naše škola se každý třetí rok podílí na organizačním zabezpečení krajského kola soutěže středoškoláků – Ekologická olympiáda. Letošní 22. ročník vyšel opět na nás a konal se v Blatnici u Mladé Vožice od čtvrtka 20. 4. do soboty 22. 4. 2017.

Francouzská delegace na GPdC

22. 4. 2017 / Akce
V pátek, 21. dubna 2017 navštívila naši školu francouzská delegace ze školského úřadu z francouzského Nantes v doprovodu se zástupci KÚ OŠMT. Po krátké besedě s vedením školy školy následovala diskuze se studenty tříd 5. A a 6. A směrovaná k francouzskému vzdělávacímu systému.

Praktická část maturity z biologie

5. 4. 2017 / Novinky
V úterý 4. dubna skládali přírodovědně zaměření maturanti praktickou část profilové maturitní zkoušky z biologie. Maturovalo se ve dvou pracovních skupinách a tématem byla letos biologie člověka. Fotografie jsme pořídili ve druhé skupině maturantů. Všichni maturanti v obou skupinách pracovali pilně a s plným nasazením, jak s mikroskopem, tak s kalkulačkou a dalšími pomůckami k práci. Drželi jsme Vám palce!

Zlatý Ámos 2017

25. 3. 2017 / Novinky / Zdeněk Kozák
Začalo to nevinnou nominací do jedné soutěže a skončilo postupem do velkého finále! Paní profesorka Alena Šedivá byla svými studenty přihlášena do soutěže Zlatý Ámos. Postoupila z regionálního kola do semifinále a odtud až do samotného finále, které se konalo v pátek 24. března v hotelu Olšanka v Praze. I tady obstála na výbornou. Byla vyhlášena Ámosem fyzikářem a získala pro školu 200 000 Kč od skupiny ČEZ na vybavení učebny fyziky.

David Mendl zvítězil v celostátním kole soutěže „Matematický klokan 2017“

18. 3. 2017 / Novinky / Zdeněk Kozák
David Mendl, student primy, zvítězil v celostátním kole soutěže „Matematický klokan 2017“ v kategorii Benjamín. Ještě David postoupil do finálového republikového kola matematické soutěže Pangea 2017, v němž skončil na 6. místě.

Talent Jihočeského kraje

14. 2. 2017 / Novinky / Zdeněk Kozák
V úterý 14. února 2017 se v hudební síni Jihočeské komorní filharmonie v Českých Budějovicích uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků 17. ročníku soutěže Talent jihočeského kraje. Kritériem výběru nejúspěšnějších žáků Jihočeského kraje bylo umístění v okresních, krajských i vyšších soutěžích a přehlídkách. Těší nás, že mezi oceněnými byli také studenti z naší školy.

Beseda s ornitologem Petrem Veselým

8. 2. 2017 / Akce
V rámci volitelného předmětu Biologie živočichů se dne 7. února se na Gymnáziu Pierra de Coubertina konala beseda s RNDr. Petrem Veselým, Ph.D. Tématem bezmála dvouhodinové přednášky byl „Soukromý život ptáků“. „Přirozenost každého tvora je se nedružit,“ tak zněla jedna z prvních vět českého ornitologa z PřF JU v Českých Budějovicích.

Sportovní talent okresu Tábor 2016

5. 2. 2017 / Novinky / Zdeněk Kozák
V sobotu 4. února 2017 proběhlo v sále hotelu Palcát slavnostní vyhlášení sportovních talentů okresu Tábor za rok 2016. Titulem „Talent roku“ se mohou pochlubit Eliška Krausová ze třídy V6.G za své úspěchy ve volejbale a Lada Doležalová ze třídy V7.G za své výsledky v atletické disciplíně skok vysoký. Děvčatům blahopřeje a přejeme mnoho úspěchů v dalších sportovních soutěžích!

Lom Svatá Anna, unikátní přírodní zóna pro studijní program

30. 10. 2016 / Novinky / Zdeněk Kozák
30. října 2014 podepsali ředitel Gymnázia Pierra de Coubertina, Tábor a pan Ing. Viktor Mačura, MBA dohodu o spolupráci, týkající se lokality „Lom Svatá Anna“. Díky této smlouvě bude v uvedeném lomu studentům gymnázia umožněno získávat další podklady ke studijním programům i pro studium přírodovědných a ekologických procesů.

Tři nově vybudované multimediální digitální jazykové učebny

1. 9. 2015 / Novinky / Zdeněk Kozák
Z fondů Evropské unie byly prostřednictvím Regionálního operačního programu (ROP) Jihozápad spolufinancovány a 1. září 2015 dány do provozu tři nově vybudované multimediální digitální jazykové učebny a v nich zahájena výuka podle projektu CIZÍ JAZYKY STÁLE MODERNĚJI A EFEKTIVNĚJI.
| 1 << 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38