Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Novinky a akce

Vítězství chlapců ve florbalu

7. 12. 2017 / Novinky / Lea Doudová
Ve čtvrtek 7. 12. se v hale MAS Sezimovo Ústí konalo okresní kolo ve florbalu chlapců středních škol. Za gymnázium se turnaje účastnily dva týmy - tým RED (černá trika) a tým WHITE (bílá trika).

Druhé místo dívek ve florbalu

5. 12. 2017 / Novinky / Lea Doudová
V úterý 5. 12. 2017 proběhlo ve sportovní hale MAS Sezimovo Ústí okresní kolo florbalu dívek. Turnaje se zúčastnilo osm středních škol...

Biologové - třeťáci na exkurzi ve výzkumné laboratoři

1. 12. 2017 / Novinky / Pavla Trčková
Studenti třetích ročníků, kteří si vybrali studium volitelného předmětu cvičení z biologie, navštívíli v termínech 23. 11. a 30. 11. 2017 laboratoře Výzkumného ústavu mlékárenského v Táboře.

Studenti v divadle Oskara Nedbala

30. 11. 2017 / Novinky / Marcela Simonová
V úterý 28. listopadu zhlédli vybrané ročníky naší školy dramatizaci básnické skladby Františka Hrubína Romance pro křídlovku. Představení v podání Městského divadla Kladno bylo studenty přijato s kladnou odezvou.

Školní kolo dějepisné olympiády proběhlo

30. 11. 2017 / Akce / Jiří Kálal
Dvacátého listopadu bojovalo devět žáků ze tříd víceletého gymnázia (tercie, kvarta) ve školním kole dějepisné olympiády. Z devíti studentů je pět úspěšných řešitelů, tři postupují do okresního kola: Bára Líbalová (V4.G); Kella Rae Brent (V3.G); Kateřina Janušová (V4.G).

Nejlepší bohemisté ze školy jsou známi

Školní kolo olympiády v českém jazyce pro kategorii II., tedy pro studenty středních škol, proběhlo na našem gymnáziu ve čtvrtek 23. listopadu. Zúčastnilo se ho 21 studentů čtyřletého a odpovídajících ročníků osmiletého studia.

Mikulášská laťka 2017

30. 11. 2017 / Novinky / Petr Nývlt
30. listopadu proběhla v naší hale již po devatenácté Mikulášská laťka. Celkem se vydařeného závodu zúčastnilo 145 závodníků! Stejně jako v předchozích ročnících byly k vidění velice pěkné výkony ve všech kategoriích. Naše gymnázium získalo celkem 6 medailí, z toho dvě zlaté: Lada Doležalová z oktávy a Lucie Pavlišová ze sekundy.

Europe needs you!

28. 11. 2017 / Novinky / Veronika Smetanová
Tak znělo motto týdenního kostnického koncilu, na který 1. listopadu vyrazila skupina patnácti studentů GPdC ze 3. a 4. ročníků. Já byla také její součástí a táborský tým doplnilo i pět studentů ze Soukromého gymnázia.

Jan Mašek ze sexty Mistrem ČR v judu

28. 11. 2017 / Novinky / Lea Doudová
V sobotu 4. listopadu se v Brně konalo Mistrovství ČR dorostu v judu. Za Sokol Tábor startoval student třídy V6.G našeho gymnázia Jan Mašek. V kategorii +90 kg startovalo 6 závodníků, takže na Honzu čekalo 5 zápasů. Ve všech pěti zápasech zvítězil a vybojoval si tak titul Mistra ČR 2017.

Soutěž v plavání a florbalu

Vítězství dívek kategorie středních škol v plavání a sedmé místo chlapců 6. - 7. tříd na florbalovém turnaji.

Logická olympiáda

27. 11. 2017 / Novinky / Václav Voráček
Václav Maštera zvítězil v krajském kole logické olympiády, velmi dobře se umístili i další naši studenti.

Soutěž "Náboj Junior"

Studenti kvarty vybojovali druhé místo v soutěži Náboj Junior, dívčí družstvo tercie bylo desáté.

Volná místa na doplnění lyžařského kurzu

27. 11. 2017 / Novinky / Petr Nývlt
v termínu neděle 25. února – sobota 3. března nabízí škola svým studentům 5 volných míst na doplnění lyžařského kurzu do Říček v Orlických horách