Domů
Menu

Prezidenti v táborském divadle

21. 11. 2018 / Novinky / Marcela Simonová

Minulý týden navštívily 4 třídy našeho gymnázia divadelní představení Prezidenti. Předvolební kampaň, volba samotná a nakonec představení 4 životních i profesních příběhů, T. G. Masaryka, E. Beneše, K. Gottwalda a G. Husáka, to vše oceňovali studenti jako přínosné, zajímavé, ale i poučné. Více píše Pavla Joštová z V3.G.

Ve středu 14. listopadu 4 třídy našeho gymnázia zhlédly divadelní představení s názvem Prezidenti. První část byla věnována předvolební debatě. Postupně se nám představili 4 prezidentští kandidáti. V prezidentské debatě nesměl chybět duel ani dotazy moderátorek a diváků. Došlo i na zpěv. Já osobně hodnotím první část jako ne příliš povedenou.

O přestávce došlo k samotné volbě prezidenta, každý divák mohl dát jednomu z kandidátů svůj hlas.

Na začátku druhé části jsme se dozvěděli, jací prezidenti se za kandidáty skrývali. Nebylo pro mě žádným překvapením, že se jednalo o T. G. Masaryka, E. Beneše, K. Gottwalda a G. Husáka. Také jsme se dozvěděli, jak volby dopadly – u diváků vyhrál Klement Gottwald. Právě tyto volby nám ukázaly, jak může zafungovat kampaň a populismus. Je možné, že diváci – voliči nebrali celou akci příliš vážně. Není to ale stejné i v reálném životě?

V další části hry jsme se seznámili s životními osudy 4 významných mužů našich dějin a důležitými historickými momenty Československa téměř celého 20. století. Zpracování této části hodnotím spíše kladně, až na to, že např. Edvard Beneš byl znázorněn na můj vkus nedůstojně a Klement Gottwald až moc legračně, i přesto, že jeho činy opravdu legrační nejsou. Také se mi nelíbilo nadužívání vulgarismů.

Celé představení se mi líbilo. Stejně jako já ho hodnotí také většina spolužáků.