Domů
Menu

Nová školní knihovna otevřena

19. 11. 2018 / Novinky / Eva Kotrčková

Dlouho očekávaný prostor, školní knihovna, je tady! Slavnostně byla knihovnička, čítárna a studovna otevřena dopoledne 8. listopadu.

Ve čtvrtek 8. listopadu jsme slavnostně otevřeli žákovskou knihovnu. Ředitel školy i oba zástupci přestříhli symbolické pásky a připili si nealkoholickým šampaňským se všemi, kteří se na přesunu knih ze suterénu o patro výš a na zútulnění nových prostor knihovny podíleli.

Na slavnostní otevření dohlížel i samotný Jan Ámos Komenský, jehož portrét naší škole věnoval táborský rodák, akademický malíř, Aleš Slavík.

Další novinkou je to, že od nynějška najdete všechny jazykové knihovny - českou, francouzskou, anglickou i německou na jednom místě. Pevně věříme, že se nám v budoucnu podaří založit i knihovničku španělskou. Nově budete moci také navštěvovat knihovnu/y, doslova kdykoli se vám během školního týdne zachce. Přáli bychom si, aby se nová knihovna s příjemnou studovničkou stala místem setkávání nejen s literaturou, uměním, kulturou, ale hlavně s lidmi, kteří se tam budou ve volných chvílích potkávat.  

Každý měsíc se v knihovně objeví jedna soutěžní otázka. Odpovědi mohou studenti vhazovat  přímo do slosovacího osudí, z něhož bude vždy poslední pátek v měsíci vylosován jeden šťastný výherce, který získá drobnou odměnu.

Přejeme nové knihovně, aby v ní bylo pořád živo.