Domů
Menu

Republikové finále Středoškolského atletického poháru

13. 12. 2018 / Novinky / Lea Doudová

V září bojovala naše družstva na okresním i krajském kole středoškolského atletického poháru v Táboře.  V krajském kole se družstvo chlapců umístilo na 2. místě a bohužel na republikové finále nepostoupilo, dívky krajské kolo vyhrály, a tak se probojovaly až na republikové finále, které se letos konalo v Ostravě.

Do Ostravy jsme vyjeli o den dříve, abychom se mohli rozcvičit a připravit. Závody začaly v úterý 11. prosince v deset ráno slavnostním zahájením, hned poté začaly první disciplíny. Soutěžilo se v těchto disciplínách: běh na 60m, 200m, 800m, skok vysoký i daleký a vrh koulí, v každé z těchto disciplín zavodila dvě děvčata z našeho dvanácti členného týmu. Závody zakončily štafety na 4x200m.

Přestože jsme se neumístili na stupních vítězů, tak si myslím, že tato soutěž pro nás byla velkým úspěchem a byl to pro všechny velký zážitek, a to jak pro maturantky, které tvořily celou třetinu týmu a toto pro ně byla jedna z posledních soutěží za naše gymnázium,  tak jistě i pro studentky nižších ročníků, které jistě budou naši školu nadále reprezentovat nejen na atletických soutěžích. Přejme našemu gymnáziu spoustu dalších účastí na soutěžích, protože jak řekl Pierre de Coubertine:,,Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“

Autorka textu: Dominika Kubešová