Domů
Menu

Advent ve Vídni

16. 12. 2018 / Novinky / Veronika Smetanová

Schönbrunn, Hundertwasserhaus, Stephansdom, Hofburg, ... jenom malý zlomek toho, co dne 6. 12. 2018 zhlédlo 51 studentek a studentů našeho gymnázia během jednoho dne ve Vídni.

V časných ranních hodinách se autobus se studenty a jejich pedagogickým doprovodem vypravil za skvosty rakouské metropole.
Stalo se již tradicí, že v tento adventní čas pořádá předmětová komise německého jazyka pro žáky školy zájezd do Vídně. A zájem je každoročně veliký. Advent totiž Vídni opravdu sluší. Velkorysá výzdoba historického centra ještě umocňuje jeho majestátnost. A doslova malá městečka tvořená z adventních stánků ať na nádvoří Schönbrunnu, kolem katedrály Stephansdom, před Hofburgem, na náměstí Marie Terezie, nebo před budovou radnice byla cílem každého z účastníků tohoto výletu. A bylo co obdivovat – vánoční ozdoby, nejrůznější cukrovinky, preclíky, hračky, ... Nechyběl ani tradiční vánoční punč, nalívaný do typických hrníčků s adventními motivy.
A letošní zájezd byl obohacen nevšedním bonusem. Skupinka studentů se potkala na vzdálenost 2 – 3 metrů s opravdovým Paul McCartneym, který ve Vídni v tuto dobu koncertoval!!!
V 18.00 se rozjel autobus směrem domů. Na Ringstraße jsme měli poslední možnost rozloučit se s nádherně nasvíceným adventním trhem před budovou radnice. Výlet se po všech stránkách vydařil a každý si odvezl domů krásný zážitek.

Ivana Tlustá