Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Novinky a akce

Zahájení školního roku 2021/2022

22. 8. 2021 / Novinky / Petr Nývlt
Školní rok zahájíme tradičně 1. září první vyučovací hodinou.

Projektový den s první pomocí na GPdC

25. 6. 2021 / Akce / Pavla Trčková
Již šest let nabízíme studentům druhých ročníků a odpovídajícícm třídám víceletého studia projektový den, při němž se seznamují se základy první pomoci. Doba Covidová to v posledních dvou letech znemožnila, takže na samém konci roku jsme třídám, které o akci přišly, jejich den "dorovnali" - a dokonce s bonusem - letos poprvé s námi učili záchranáři ze ZZS JčK. 

Vítězství v Poháru vědy Archimédes 2021

16. 6. 2021 / Akce / Eva Novotná
konkrétně ve 4. kategorii online mezinárodního finále získal tým ve složení Julie Faflíková, Václav Maštera, Matěj Volf a Matěj Dlouhý.

Erasmus+ City Walls

11. 6. 2021 / Akce / Miroslav Velík
Mezinárodní projekt Erasmus+ City Walls je finále. Závěrečné představení studentských prací hostí francouzské Metz.

Zkušebna GPdC

28. 5. 2021 / Akce / Petr Nývlt
Od 31. 5. uvádíme ve zkušební provoz zkušebnu pro žáky školy.

GPdC v Událostech

17. 5. 2021 / Novinky / Eva Kotrčková
S blížícím se návratem studentů do škol se distanční, rotační a konečně i prezenční výuka dostává do popředí mediálního zájmu.

Medaile z fyzikální, astronomické i matematické olympiády

17. 5. 2021 / Akce / Eva Novotná
Úspěchy našich fyzikálních olympioniků pokračují! Po okresním kole Fyzikální olympiády následovalo kolo krajské, kde naši borci opět nezklamali. V kategorii E vyhrál Petr Abazid z kvarty, kategorii D vyhrál David Mendl z kvinty, kategorii B Václav Maštera ze septimy!

Štafetové čtení dona Quijota

12. 5. 2021 / Akce / Eva Kotrčková
23. dubna se na celém světě slaví Mezinárodní den knihy. Mimo jiné si tak připomínáme i úmrtí dvou literárních velikánů anglosaské a hispánské literatury - Williama Shakespeara a Miguela de Cervantese. Zdroj fotografie v galerii

Jak nevypustit duši

12. 5. 2021 / Akce / Eva Kotrčková
V prvním květnovém týdnu se tři třídy třetích ročníků zúčastnily webináře Nevypusť duši od stejnojmenné organizace. Studenti se tak zamysleli nad důležitým tématem duševního zdraví a mohli sdílet své zkušenosti s odborníky. Průběh webináře přiblížila jedna z jeho přímých účastnic v následující zprávě. Ta také vyšla v týdeníku Táborsko. Více o projektu zde

Vpád vědců AVČR do výuky na GPdC PODRUHÉ

11. 5. 2021 / Akce / Pavla Trčková
Vědci a vědkyně z AVČR nabízejí zpestření výuky na ZŠ a SŠ "vpádem" do pravidelné výuky. Podruhé jsme si pozvali do semináře Cvičení z biologie odborníka z Ústavu molekulární genetiky AVČR. 

Obrovský úspěch v České lingvistické olympiádě

5. 5. 2021 / Akce / Veronika Smetanová
Huehuetla tepehua, svahilština, malajština, rapanuiština, ngalština, kharijština, … To jsou jen některé z jazyků, které se objevily ve školním a regionálním kole letošního ročníku České lingvistické olympiády.

Olympiáda z českého jazyka

4. 5. 2021 / Akce / Veronika Smetanová
I v olympiádě z českého jazyka slavila naše škola úspěchy.

Úspěchy v konverzační soutěži v německém jazyce

4. 5. 2021 / Akce / Veronika Smetanová
I v letošním školním roce se navzdory uzavřeným školám a distanční výuce konala konverzační soutěž v německém jazyce a všechny tři naše studentky se jí zhostily na výbornou.

Maturita z Tělesné výchovy

30. 4. 2021 / Akce / Lea Doudová
Ve dnech 28. a 29. dubna proběhla maturita z Tělesné výchovy. Ve středu psali maturanti písemný test. Ve čtvrtek pak předvedli své dovednosti v praktické části.

Ústřední kolo konverzační soutěže ve španělském jazyce

26. 4. 2021 / Novinky / Petra Molíková
Tereza Kaczorová a Theodor Horecký opět  na stupních vítězů.
| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 >> 35 |