Domů
Menu

Novinky a akce

Školní kolo dějepisné olympiády proběhlo

30. 11. 2017 / Akce / Jiří Kálal
Dvacátého listopadu bojovalo devět žáků ze tříd víceletého gymnázia (tercie, kvarta) ve školním kole dějepisné olympiády. Z devíti studentů je pět úspěšných řešitelů, tři postupují do okresního kola: Bára Líbalová (V4.G); Kella Rae Brent (V3.G); Kateřina Janušová (V4.G).

Eurolyra 2017

20. 11. 2017 / Akce / Miroslav Velík
Své zástupce v letošním kole recitační soutěže EUROLYRA bude mít i francouzská sekce. Kvalifikační kolo proběhlo minulé úterý a nabídlo velmi napínavý souboj...

Legiovlak v Táboře

16. 11. 2017 / Akce / Jiří Kálal
V rámci hodin dějepisu jsme navštívili legiovlak, který parkoval na táborských kolejích od 31. 10. do 5. 11. 2017. Návštěvníci si vlak mohli projít sami, nebo zvolit  komentovanou prohlídku, kterou využily hlavně školy. Píše o tom Barbora Soukupová z kvarty. 

Táborská Eurolyra 2017

9. 11. 2017 / Akce / Petra Molíková
Pravidelně se účastníme recitační soutěže v cizích jazycích − Táborská Eurolyra.A zúčastníme se i letos. Koná se 4. prosince 2017 v prostorách Městské knihovny v Táboře. Účastníci přednáší své oblíbené texty v angličtině, francouzštině, němčině a španělštině.

Babí léto v Nancy

6. 11. 2017 / Akce / Miroslav Velík
Druhý říjnový týden se žáci ze tříd 4. A, 5. A a 6. A zúčastnili druhé části výměny s Lycée Henri Poincaré ve francouzském Nancy, jejíž první část se uskutečnila v dubnu minulého školního roku.  

Výměnný pobyt v Madridu

3. 11. 2017 / Akce / Petra Molíková
Ve školním roce 2016/2017 jsme rozšířili nabídku výměnných pobytů naší školy o Španělsko. Naši partnerskou školu IES Conde de Orgaz v Madridu navštívíme i letos. Máme ještě volná místa, pokud máte zájem, hlaste se u paní profesorky Kotrčkové.

Program k Mezinárodnímu dni čistého ovzduší v Lomu Svatá Anna v Měšicích

10. 6. 2017 / Akce / Zdeněk Kozák
Na 10. června letošního roku si žáci sekundy – Sára Dilmaghani, Natálie Karlíková, Diana Kučerová, Ondřej Marek a Matěj Novák – připravili ve spolupráci se zástupkyní ředitele Gymnázia Pierra de Coubertina Mgr. Hanou Chotovinskou program k Mezinárodnímu dni čistého ovzduší. Zaměřili se především na CO2 a to nejen v současnosti, ale také z historického pohledu.

Robot „Medvědátor“ na 11. ročníku konference StreTech

8. 6. 2017 / Akce
Dne 7. června 2017 se dvojice Vít Janda a Jan Říha s paní profesorkou Veronikou Burdovou zúčastnila 11. ročníku konference StreTech (Středoškolská technika) na ČVUT v Praze. Naše dvojice předváděla robota s názvem „Medvědátor“. Úkolem robota je projet bludištěm, najít plyšového medvěda a dovézt ho zpět na startovní pozici. Robot je postaven na Arduino Nano a je ovládán pomocí bluetooth.

Vesmírný den na TGM

26. 5. 2017 / Akce
Náměstí TGM v Táboře se ve čtvrtek 25. května stalo zázemím pro Vesmírný den, kde si nejen děti, ale i dospělí mohli vyzkoušet zajímavé pokusy, simulátor stavu beztíže, surf simulátor nebo navštívit mobilní planetárium. Celá akce byla uskutečněna v rámci programu Vesmírný Tábor 2017, který organizuje Milan Halousek z České kosmické kanceláře ve spolupráci s Městem Tábor.

Krajské kolo Ekologické olympiády v Blatnici

23. 4. 2017 / Akce
Naše škola se každý třetí rok podílí na organizačním zabezpečení krajského kola soutěže středoškoláků – Ekologická olympiáda. Letošní 22. ročník vyšel opět na nás a konal se v Blatnici u Mladé Vožice od čtvrtka 20. 4. do soboty 22. 4. 2017.

Francouzská delegace na GPdC

22. 4. 2017 / Akce
V pátek, 21. dubna 2017 navštívila naši školu francouzská delegace ze školského úřadu z francouzského Nantes v doprovodu se zástupci KÚ OŠMT. Po krátké besedě s vedením školy školy následovala diskuze se studenty tříd 5. A a 6. A směrovaná k francouzskému vzdělávacímu systému.

Beseda s ornitologem Petrem Veselým

8. 2. 2017 / Akce
V rámci volitelného předmětu Biologie živočichů se dne 7. února se na Gymnáziu Pierra de Coubertina konala beseda s RNDr. Petrem Veselým, Ph.D. Tématem bezmála dvouhodinové přednášky byl „Soukromý život ptáků“. „Přirozenost každého tvora je se nedružit,“ tak zněla jedna z prvních vět českého ornitologa z PřF JU v Českých Budějovicích.
| 1 , 2 , 3 , 4 , 5