Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Výměny

Předmětová komise angličtiny udržuje čilé kontakty s řadou partnerských institucí v zahraničí a v případě zájmu studentů pořádá zahraniční kulturní výměny.

Kontakt a spolupráce na projektu mezi českými a zahraničními studenty probíhá již před samotným výjezdem do zahraničí. Prostřednictvím dopisů a sociálních sítí si studenti vyměňují informace nejen v oblastech jejich zájmu, ale i na zadaná témata. Další fází je přijetí a výjezd studentů.  Čeští studenti stráví týden v zahraničí a zahraniční studenti týden v České republice. Během této doby poznají prostředí partnerské školy a hostitelských rodin i zajímavá místa v dosahu školy.

 -
Fotogalerie1

Itálie 2015

Itálie 2017

Itálie 2018

Španělsko 2017

Španělsko 2018

Španělsko 2019

Španělsko 2022

Itálie 2022

 

 

naše partnerské školy:

  • Instituto Lunardi – Linguistico Brescia, Itálie
  • Liceo Copernico, Brescia, Itálie
  • Liceo Scientifico  Leonardo – Linguistico Brescia, Itálie
  • Haarlemmermeerlyceum Hoofddorp, Nizozemí
  • IES Conde de Orgaz Madrid, Španělsko

 

...z prací studentů:

Výměna sem, výměna tam

 

Jen během tří týdnů navštívily Gymnázium Pierra de Coubertina tři skupiny zahraničních studentů. Nejdříve Španělé a poté současně Italové a Francouzi. Byli to studenti, kteří se účastní výměnných pobytů se studenty táborského gymnázia. Ti poté danou zemi také navštíví. Takzvané „exchanges, intercambios nebo échanges" pomáhají studentům zlepšovat se v daném cizím jazyce, plynule komunikovat a jakýmkoliv způsobem se se svým partnerem domluvit. Poskytují studentům možnost poznat novou kulturu i způsob života. Každý ale výměnu vnímá trochu jinak. Proto jsem se zeptala několika studentů, co se jim na výměnných pobytech líbí anebo nelíbí a co jim výměna přinesla.

Denisa: Výměnný pobyt se Španěly pro mě byl velkou zkušeností. Musela jsem totiž aktivně používat španělštinu, či angličtinu, což mi pomohlo lépe se v cizích  jazycích vyjadřovat.

Eliška: Líbí se mi, že se seznamujeme s novými lidmi a zažíváme propojení dvou kultur tak nenásilnou cestou. Je to tak naprosto okouzlující. Výhodou je upevnění jazykových znalostí a jejich využití v praxi. Když potřebuji svému korespondentovi cokoliv sdělit, nesmím se bát, ale snažit se mu to jakýmkoli způsobem vysvětlit, což je ze začátku poměrně složité, ale ve skutečnosti tolik přirozené.

Vojtěch: Největší výhodou výměnných pobytů je získávání kontaktů. Našel jsem si skvělého španělského kamaráda, kterého možná příští léto znovu, ale tentokrát neoficiálně, navštívím.

Martina: Nejvíce mě zaujala koncepce poznávání nových přátel společně s novou kulturou.

A co vy? Měli byste chuť také vyrazit na výměnu?

 

Eliška Kulhavá, 3.B

 -
Fotogalerie1

Itálie 2015

Itálie 2017

Itálie 2018

Španělsko 2017

Španělsko 2018

Španělsko 2019

Španělsko 2022

Itálie 2022