Domů
Menu

První lyžařský kurz je za námi

27. 2. 2018 / Novinky / Lea Doudová

Kvinta se po týdenním lyžování vrátila do lavic.

Od 18. února jsme my, tedy třída V5.G, strávili týden v Říčkách v Orlických horách, což je v České republice. Paráda, zeměpisářka bude mít radost, že to víme. Výborné sněhové podmínky, sluníčko, mráz i vítr přispěly k otužení i utužení třídy. Ty studenty, co k sobě přimrzli při otužování, jsme samozřejmě rozmrzli, teda rozmrazili. Chudáci druháci, mají ještě větší mráz než my.
Dopolední výcvik ve sjezdovém lyžování nebo snowboardingu kupodivu nepřinesl žádné zranění. A že jsme se fakt snažili (přece dělat carvingové oblouky). Odpolední běžkování odnesla jedna běžecká bota, která se rozhodla rozloučit se se svou podrážkou. Budeme na ni ještě dlouho vzpomínat.
Večery byly soustavně narušovány snahou učitelů dostat do studentů nové informace například o dobrém namazání (samozřejmě lyží), zásadách pohybu na horách, správném provedení carvingových oblouků i o tom, jak přivolat bernardýna, teda poskytnout první pomoc apod. Například jsme zjistili, že čivava soudek neunese a že všechny naše herecké výkony před kamerou skončily většinou jako komedie.
Pravidelné vzdělávání se ale ve čtvrtek podařilo narušit narozeninovou párty jednoho ze spolužáků. Přes veškerou snahu učitelů nedopřát studentům ani chvilku oddych se často ozývala kytara a zpěv, karetní hlášky nebo povzbudivé výkřiky při olympijských úspěších. Ani celodenní výlet na běžkách naše síly nevyčerpal. Ještě nám jich dost zbylo na závěrečný večer i noční balení kufrů před odjezdem.