Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Robot „Medvědátor“ získal stříbrný pohár

26. 6. 2017 / Novinky

Ve dnech 24.–25. června 2017 se Vít Janda a Jakub Marcolla s robotem „Medvědátor“ zúčastnili Robotického dne 2017 v Kongresovém centru v Praze. Organizátorem této soutěže je Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze spolu se spolkem ROBONIKA.

V letošním ročníku Robotického dne se vybraných soutěží zúčastnilo 274 studentů se 177 roboty z celkem 9 zemí – České Republiky, Slovenska, Polska, Německa, Velké Británie, Portugalska, Řecka, Španělska a Číny. Našemu týmu se podařilo probojovat se kvalifikací a postoupit do velkého finále. V tomto finále se týmu podařilo obsadit druhou pozici a domů si tak odváží stříbrný pohár.

Kromě zmíněných dvou studentů soutěžní tým tvořil ještě Jan Říha, přičemž všichni pracovali pod vedením paní profesorky Veroniky Burdové. Odbornou pomoc týmu poskytl Jan Pošvář z firmy Rivetec.