Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Druhé komunitně osvětové setkání

25. 2. 2020 / Novinky / Eva Kotrčková

V pátek 21. února 2020 se uskutečnilo druhé komunitně osvětové setkání pro rodiče a širší veřejnost tentokrát u příležitosti Mezinárodního dne mateřského jazyka.

Věděli jste, že v roce 1999 zavedlo UNESCO Mezinárodní den mateřského jazyka a stanovilo ho na 21. února? Bavila vás ve škole čeština? Víte, jak vypadají přijímací zkoušky z českého jazyka a literatury na střední školy? Čtete rádi? Dají se vůbec čtenářské dovednosti testovat? A věděli byste, co je to Destrukční učebnice češtiny? Odpovědi na tyto, ale i další otázky jste mohli dostat na druhém setkání ze série komunitně osvětových setkání, která pořádá naše škola v rámci projektu Šablony GPdC 2020 – 2021. Měli jsme totiž možnost oslavit Mezinárodní den mateřského jazyka debatou s odborníkem na slovo vzatým – Mgr. Františkem Brožem, učitelem češtiny, lektorem vzdělávacích aktivit pro děti i dospělé, žáky i učitele, autorem testových úloh z češtiny i celé řady učebnic a provozovatelem webové stránky Pro češtinu Děkujeme všem za účast a těšíme se na další významný den, který si společně připomeneme.