Domů
Menu

Kurz čtenářské gramotnosti pro střední školy

18. 4. 2019 / Novinky / Eva Kotrčková

Dalším kurzem "pro sborovnu", který jsme naplánovali v rámci projektu Šablony, byl 16 hodinový kurz čtenářské gramotnosti pro učitele středních škol. 

Ve středu 17. a ve čtvrtek 18. dubna se smíšené družstvo vyučujících biologie, chemie, fyziky, informatiky, tělesné výchovy, dějepisu, češtiny, zeměpisu, matematiky i cizích jazyků zúčastnilo dvoudenního klání v disciplíně zvané čtenářská gramotnost. Pod vedením lektorky Petry Vallin se seznámili s interaktivními metodami práce s textem a většinu z nich si vyzkoušeli na vlastní kůži, což přineslo celou řadu vtipných momentů a o zábavu, jak je vidět i na fotografiích, nebyla nouze. Nechyběla však ani nezbytná teorie. Ve čtvrtek si s lektorkou Hanou Moraovou přišli na své hlavně učitelé jazyků, aktivity byly totiž cíleny převážně na práci s textem uměleckým.

 

Kurz s názvem Rozvoj čtenářské gramotnosti na středních školách absolvovali naši učitelé za podpory projektu Šablony GPdC 2017 - 2019. Akreditovaný 16 hodinový kurz zaštítila organizace ITC International TEFL Certificate, s.r.o. 

 

Eva Kotrčková, Pavla Trčková