Domů
Menu

Úspěch v dějepisné olympiádě

31. 1. 2018 / Novinky / Jiří Kálal

Okresní kolo dějepisné olympiády bylo zcela v režii našich studentek.

Sedmačtyřicátý ročník okresního kola dějepisné olympiády byl 16. ledna pro naši školu velmi úspěšný. Zvítězila Bára Líbalová z kvarty, druhé místo obsadila Kateřina Janušová z téže třídy. Poli soutěžících obě dívky jednoznačně dominovaly - Bára získala 95 bodů ze 110 možných, Kateřina 90; třetí v pořadí dosáhl 81 bodů. Od třetího do posledního místa pak byly rozdíly mezi soutežícími vždy jen několik bodů, nikdy ne devět. V poli šestatřiceti soutěžících obsadila pěkné 14. místo další naše studentka, Kella Rae Brent z tercie. Blahopřejeme a těšíme se na krajské kolo, v němž budou Bára a Kateřina reprezentovat nejen naši školu, ale i celý táborský okres.