Domů
Menu

Hrdějovický thriller

24. 1. 2018 / Novinky / Jiří Černý

Naši florbalisti vyhráli krajské kolo KB FLORBAL CHALLENGE a postoupili do Národního finále, které by se mělo konat 28. března v Praze.

Dne 23. 1. 2018 se v Hrdějovicích u Českých Budějovic konalo krajské kolo KB FLORBAL CHALLENGE. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 jihočeských týmů. Naši florbalisti hned od prvního zápasu předváděli pohledný útoční florbal se zodpovědným přístupem v obraně. Velmi očekávaný duel mezi našimi borci a hráči z jindřichohradeckého gymnázia měl rozhodnout o vítězství ve skupině a o postupu do finále turnaje. Samotný zápas zdobilo vysoké nasazení všech hráčů a pěkné individuální výkony. Naši žáci prohrávali už 0:2, ale po heroickém vzepětí všech sil se podařilo zápas otočit na 3:2. Ve finále jsme nastoupili proti skoro domácím Českým Budějovicím a nutno přiznat, že od začátku jsme byli aktivnějším týmem. Bohužel jsme neproměňovali šance a soupeř se dostal do vedení 3:1. Naši hráči na soupeře ještě více zatlačili a během posledních dvou minut zápasu zaslouženě vyrovnali. O celkovém vítězi turnaje rozhodovaly samostatné nájezdy, kde se štěstí přiklonilo na naší stranu.

Za skvělou reprezentaci našim borcům děkujeme a držíme palce v Národním finále v Praze.