Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Žlutým autobusem do Vídně za vánoční atmosférou

4. 1. 2018 / Novinky / Veronika Smetanová

V pondělí 11. 12. 2017 se 46 studentů naší školy v doprovodu paní učitelky Smetanové a Nekorjakové vydalo na zájezd do Vídně za vánočními trhy a atmosférou.

Brzy ráno jsme se sešli v ulici Vodňanského a vyrazili jsme na přibližně čtyřhodinovou cestu. Po příjezdu do Vídně byl naší první zastávkou barokní zámek Schönbrunn a jeho okolí. Měli jsme možnost prohlédnout si malé trhy na nádvoří, francouzskou zahradu a přes upozornění na nedostatek času i vyhlídku Gloriette. Pokračovali jsme do centra Vídně k Hundertwasserovu domu, který se vyznačuje svou nesouměrností a pestrostí. Dále jsme došli ke katedrále svatého Štěpána (Stephansdomu) a odtud už jsme se rozptýlili do různých částí centra Vídně, ať už na vánoční trhy, do muzeí, či do obchodů na nejznámější nákupní třídě Mariahilfer Straße.
Naším hlavním cílem byly vánoční trhy. Největší z nich se nachází na Radničním náměstí (Rathausplatz) a na náměstí Marie Terezie, ležícím mezi Uměleckohistorickým a Přírodovědným muzeem. Na trzích nás na první pohled ohromila pestrá nabídka tradičních i netradičních dobrot a řemeslných výrobků. Stromy v Radničním parku a podél Ringstraße zářily drobnými světýlky a celá Vídeň vypadala jako z vánoční pohádky.
Zvládli jsme obstarat většinu vánočních nákupů, dozvědět se nové informace, poznat alespoň část Vídně. I přes davy lidí, které byly úplně všude, a silný vítr jsme si výlet užili a vánočně jsme se naladili. Doufáme, že si příští rok cestu zopakujeme!

Autorky textu: Linda Dvořáčková a Kateřina Janušová