Domů
Menu

Staň se diplomatem!

 -
Fotogalerie9
21. 11. 2017 / Novinky / Veronika Smetanová

V pondělí 13. listopadu 2017 se 13 žáků z tercie, kvarty a 1.A zúčastnilo simulovaného zasedání Rady bezpečnosti Organizace spojených národů, jež se uskutečnilo v rámci projektu Staň se diplomatem! v aule Gymnázia Česká 64 v Českých Budějovicích.

Všichni účastníci z 8. a 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií získali během dopoledního programu více informací o mezinárodním dění a o Organizaci spojených národů a Radě bezpečnosti. Blíže se seznámili také s jednacím řádem Rady bezpečnosti OSN, který následně využili při simulovaném zasedání, jehož tématem byla válka v Sýrii. Žáci si zábavnou formou vyzkoušeli roli diplomatů řešících zásadní globální problémy a osvojili si pro mnohé z nich nové komunikační dovednosti. Jako zástupci jednotlivých států v Radě bezpečnosti OSN měli možnost předkládat vlastní rezoluce a následně argumenty dokládat jejich význam.
Na konci programu byli v každé skupině vyhlášeni tři nejlepší diplomaté. Jednou z nich byla i Rozálie Špallová, žákyně 1. ročníku česko-francouzského studia. Gratulujeme!!!

 -
Fotogalerie9