Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Další skvělá florbalová jízda

2. 2. 2022 / Novinky / Jiří Černý

Po listopadovém vítězství v okresním kole florbalového SUBTERRA CUPU se naši žáci představili na krajském pokračování tohoto turnaje, které se uskutečnilo 1. února v Hrdějovicích u Českých Budějovic.

Herní systém turnaje byl klasický, tj. 6 týmů bylo nalosováno do dvou skupin. Naši borci sehráli svoje zápasy proti florbalistům z Hluboké nad Vltavou a Strakonic a obě utkání zvládli po všech stránkách skvěle, svojí skupinu vyhráli a netrpělivě čekali na vítěze z druhé skupiny, se kterým se následně utkali o celkové prvenství. Zdali to budou České Budějovice nebo Písek rozhodly nakonec až samostatné nájezdy, ve kterých se paní Štěstěna přiklonila k florbalistům z města Budvarského pivovaru.

Krátká společenská odbočka: v týmu píseckého gymnázia nastoupil také bývalý žák naší školy, velký sympaťák, talentovaný sportovec a především skvělý kamarád Honza Seidl (viz foto – hoch v péřové bundě). Bylo velmi příjemné se s Jendou opět vidět a poklábosit si. Přejeme Honzovi, ať se mu dál dobře daří.

No a nyní k samotnému finálovému zápasu. Vysoké herní tempo, týmové nasazení, individuální obětavost, krásné akce a především skvělá produktivita v zakončení nasměrovala naše borce k přesvědčivému vítězství 6:2. Hráči táborského gymnázia se tak stali zaslouženými vítězi krajského kola a postoupili do finálové části turnaje, kterou bude na jaře hostit Praha (pro příznivce klasické hudby tedy Pražské jaro 2022).

Závěrem chci napsat, že i kdyby se to takhle pěkně těm našim junákům nevyvedlo (protože ve sportu rozhodují maličkosti, mnohdy náhoda, štěstí a tudíž i smůla), tak bych těchto několik vět psal se stejným potěšením a upřímným uznáním, a to především za jejich týmové srdíčko, pracovitost, férové jednání a skvělý přístup jeden k druhému. A to převyšuje jakékoli sportovní úspěchy.

Děkujeme Vám, jak bezvadně reprezentujete naší školu.