Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Naše přespolní běžkyně se neztratily ani v Jindřichově Hradci

14. 10. 2021 / Novinky / Jiří Černý

Středa 13. 10. byla vyhrazena krajskému přeboru v přespolním běhu. Na dívky čekala 3 kilometrová trať, a to v krásném a podzimními barvami zalitém parku u Nežárky, ale teplota vzduchu se nepřehoupla přes 8 0C, takže tentokrát takové eskymácké léto. Naše reprezentantky se však se všemi překážkami popasovaly statečně. 

Na těchto závodech je už vybraná společnost výtečných vytrvalců, jako příklad uveďme závodníky v běžeckém lyžování z Vimperku či žáky ze sportovního gymnázia z Českých Budějovic. A bylo to znát. Hned po startu nastal ten pravý závodní mumraj, který ještě některé závodnice vystupňovaly do ostřejšího tempa, aby měly na závodní trati více místa a klidu. Tyto taktické manévry se ovšem netýkaly naší Elišky Říhové z V8G, která po startu tryskově vyrazila jako zajíc, který je poprvé na honu. Většina přihlížejících si mysleli, že naše závodnice snad přijela na soutěž ve sprintu. Eliška si své pekelné tempo držela celé 3 kilometry a s velkým náskokem závod vyhrála. Úžasné, skvělé, jsem rád, že jsem to viděl na vlastní oči.

Součástí závodu je i soutěž družstev a všechny naše dívky si počínaly bravurně. Soustředěný výraz, odhodlání, dlouhý běžecký krok a sportovní srdíčko přineslo našemu týmu skvělé třetí místo. Opět musím napsat, jsem rád, že mě tam holky vzaly sebou. 

Velká gratulace, uznání a poděkování pro naše vytrvalkyně.