Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Studenti stále píšou do Táborska!

20. 1. 2021 / Novinky / Eva Kotrčková

Už celou řadu let píšou naši studenti články do týdeníku Táborsko. Dříve plnili svými postřehy vždy jednu stránku měsíčně, nyní vychází  jejich samostatné články nepravidelně. A o čem že vlastně píšou?

Naši (možná) budoucí novináři většinou píšou o tom, co se kde ve škole šustne, informují o akcích uskutečněných a zvou na ty, které se teprve budou konat. Loňský a doposud i letošní školní rok jsou v tomto ohledu poměrně zvláštní. A tak se radujeme z maličkostí a sem tam nám přeci jenom nějaký ten článek vyjde!

Čtenáři Táborska se proto už letos dozvěděli, jaké to vlastně je studovat online z pohledu studentů, a dočetli se, že se dá úspěšně pořádat online třeba i mezinárodní setkání projektu ERASMUS+. Dále zjistili, že se nám podařilo přesunout také recitační soutěž v cizích jazycích (Táborskou Eurolyru) do online prostoru, a možná je potěšilo, že naši studenti ani při distanční výuce nepřišli o již tradiční Měsíc filmu na školách (v rámci festivalu Jeden svět na školách) a debatovali o roli médií v totalitě (jak jinak než zase online).