Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Volejbal a házená

2. 3. 2020 / Novinky

Ve středu 26.2. 2020 jsme se účastnili Středoškolské volejbalové ligy ve smíšených družstvech. Tzn., že v týmu musí hrát min 3 dívky.

Naše gymnázium  se této akce účastnilo se ctí a pyšnilo se týmem, který hravě zvládal kritické situace, vynikal jednotou, vzájemnou podporou a bojovností. Naší devízou byly zejména koncovky, ve kterých jsme udolali 2 soupeře, kteří už už pomýšleli na výhru.

Celkově jsme si domů přivezli 2 výhry, 2 remízy a jednu prohru. V jihočeské tabulce jsme v této soutěži  skončili uprostřed, což je v nabité konkurenci v prostředí budějovických „volejbalových“ a sportovních škol, krásný úspěch.

 

Házená

Dne 28.2. 2020 jsme se v hale TJ Spartak v Sezimově Ústí účastnili okresní soutěže v házené.  Přes počáteční personální problémy, kdy nám z různých důvodů nedorazili spoluhráči a rychlé improvizaci a doplnění týmu tak, abychom měli alespoň jednoho hráče na střídačce, jsme turnaj překvapivě a celkem s jistotou vyhráli.

S hrdostí musím konstatovat, že naši borci mají výbornou fyzičku, protože oproti soupeřům, kteří měli 2x tolik hráčů na střídání, naši kluci museli uhrát celý turnaj v podstatě v základní sestavě. Navíc,  s postupujícím časem bylo vidět, že se sehrávají a začínají tvořit kvalitní herní kombinace. Stal se z nich skvělý tým, který nás bude reprezentovat 19.3. na kraji.

Držte nám palce!

Ivona Vesecká