Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Po dvou letech opět v Kostnici!!!

 -
Fotogalerie13
2. 11. 2017 / Novinky / Veronika Smetanová

Výměnný pobyt našich studentů se studenty gymnázií v partnerském městě Kostnice se koná již tradičně v dvouletém cyklu a těší se vždy velkému zájmu ze strany českých i německých žáků.

Týdenní pobyt u Bodamského jezera je spjat s bohatým programem, během kterého poznávají naši žáci nejen své partnerské město a jeho okolí, ale seznamují se i s životním stylem našich sousedů. Studenti jsou ubytováni v německých rodinách, a mají tak možnost vyzkoušet si své komunikační schopnosti v cizím prostředí.
Pobytu v Kostnici vždy předchází návštěva německých studentů v Táboře, která se letos uskutečnila počátkem května. Němečtí partneři se seznámili nejen s naší školou a městem, ale zavítali i do Prahy, Českého Krumlova, Českých Budějovic a Chýnovských jeskyní. O víkendu pak pro ně české hostitelské rodiny připravily další program.
Téměř po půl roce, ve středu 4. října 2017, odjela skupina 44 žáků naší školy do Kostnice za svými německými partnery. A co všechno během týdenního pobytu zažili? Měli možnost poznat, že město Kostnice je dodnes velmi úzce spjato se jménem českého reformátora mistra Jana Husa. Historické město a jeho malebná poloha na břehu Bodamského jezera v pozadí s výběžky Alp na všechny udělaly nezapomenutelný dojem.
Během výletu do Stuttgartu, hlavního města Bádenska-Würtenberska, nahlédli žáci do historie vývoje německého automobilového fenoménu Mercedes-Benz a navštívili úchvatnou zoologickou zahradu Wilhelma. Při plavbě na lodi z rakouského Bregenzu do bavorského městečka Lindau mohli obdivovat celosvětově známou scénu plovoucího jeviště. Další raritou na březích Bodamského jezera byla předválečná výroba vzducholodí, s níž se naši studenti blíže seznámili v rámci návštěvy tamního muzea (Zeppelin-Museum). Během víkendového programu pak měli žáci možnost poznat i další zajímavá místa nejen v Německu, ale i ve Švýcarsku (např. Rýnský vodopád, město Curych, zoologickou zahradu Affenberg, …).

Výměna se vydařila. Žáci se plni dojmů vrátili po týdnu zpátky do Tábora. Věříme, že výměnou navázaná přátelství nekončí.

Za dva roky se budeme opět těšit. Auf Wiedersehen, Konstanz!!!

 -
Fotogalerie13