Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Lyžařský kurz 2.B

19. 2. 2020 / Novinky

V neděli 16. 2. vyrazila na v pořadí druhý lyžařský kurz třída 2. B doplněná o dva studenty z  3.B a tři studenty z tercie. Jejich lyžařským cílem byly tentokrát Říčky v Orlických horách.

Výcvik začal v pondělí dopoledne, kdy jsme se rozřadili do 3 družstev. Byli jsem velice mile překvapeni lyžařskou úrovní všech zúčastněných. Dokonce i začátečnice se obtížné sportovní disciplíny chopily velice statečně a během jednoho dne se z nich staly mírně pokročilé.

Odpoledne jsem sjezdovky vyměnili za běžky. Pro první testování jsem zvolili zbytky sněhu na louce za chatou. Jak praví jedno přísloví "Někdy je méně více". V tomto případě slovo "více" znamená spousty smíchu a veselých situacích. Pohyby, které jsme na běžkách předváděli, se jen tak nevidí.....

V úterý dopoledne jsme pokračovali ve sjezdovém výcviku. Tento den nám přálo počasí a také menší návštěvnost ostatních lyžařů ve středisku. Takže jsme si docela pěkně zalyžovali. Odpoledne jsem se vydali na pravé bežkařské tratě. Lanovkou jsme vyjeli na vrch Zakletý a odtud pokračovali přes  Pěticestí a po "Letohradské" cestě jsme se vrátilli zpět do střediska. Celkem jsme všichni a zdůrazňuji -  včetně začátečníků - ujeli 8km v terénu, což je úspěch.

Ve středu jsme dopoledne opět pilovali lyžařskou techniku na sjezdovkách. Chvílemi byla mlha a chumelilo, ale s tím se v zimě musí počítat. Odpoledne následovalo zasloužené volno. V pozdním odpoledni jsme si vyšli na krátkou procházku po okolí, abychom alespoň trochu viděli a poznali, kam jsme to vlastně na lyžařský výcvik zavítali.

                                                                                                                           Autor: Ivona Vesecká