Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Erasmus + City Walls, Ferrara 2020

 -
 -
 -
 -
Fotogalerie4
14. 2. 2020 / Novinky

GPdC je od roku 2019 součástí evropského projektu City Walls. V rámci spolupráce 5 evropských zemí (Francie, Řecko, Itálie, Španělsko a Česká Repubika) proběhnou v letech 2019 - 2021 výměny studentů mezi jednotlivými městy. První setkání účastníků projektu se uskutečnilo na přelomu ledna a února 2020 v italské Ferraře.

V neděli 26. 1. 2020 se naše šestičlenná skupinka z Česka vydala na projekt Erasmus + City Walls do italské Ferrary. Naším posláním bylo poznat středověké opevnění tohoto města a vytvořit o tom krátké literární dílo. První den jsme se seznámili s programem a začali prohlídku města. Druhý den jsme prohlídku dokončili a začali jsme pracovat na našem literárním díle. Ve středu jsme pokračovali v tvorbě našich děl a odpoledne jsme objeli tři významná historická místa a památky. Ve čtvrtek jsme jeli vlakem na celodenní výlet do 100 kilometrů vzdálené Florence. V dopoledne probíhalo čtení některých už dokončených literárních prací a po obědě následovala prohlídka místního hradu. Celý pobyt jsem si užil, odjel jsem se spoustou nových zážitků a naplněn novými poznatky. Nejvíc se mi líbil středeční výlet po po zajímavých okolních místech Ferrary.

Daniel Pekař, V6.G

 -
 -
 -
 -
Fotogalerie4