Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Biologická expedice 2018 - jižní Francie

1. 11. 2017 / Novinky / Pavla Trčková

V červnu 2018 vyrazí biologičtí nadšenci bádat za hranice naší vlasti a také za hranice všedních dnů. Naším cílem je jižní Franice, oblast Provence a Azurového pobřeží.  

"Po 3000 let přitahuje jihofrancouzský kraj Provence pozornost lidí. Kultivovaní Řekové, výbojní Římané, nepoddajní králové, básníci, malíři, hvězdy showbusinessu, ti všichni se nechali zlákat akvamarínovým mořem, bílými vápencovými skalami s přímořskou květenou, vůní levandule a tymiánu, ale i delikatesní kuchyní a vínem z kraje Camarque i neobyčejnou přívětivostí místních obyvatel. Přijměte i Vy pozvání do oblasti delty řeky Rhôny za krásami, barvami a vůní Azurového pobřeží i provensálského vnitrozemí a prožijte atmosféru neodolatelné rozmanitosti přírody, do které tradičně nahlédneme mnohem více než ostatní, „obyčejné“ výpravy do těchto krajů. Projdeme mokřady i pastviny, uvidíme volně se pasoucí bílé koně a černé býky i divoce žijící růžové plameňáky. Pojeďte se podívat…"

(citace z letáku cestovní kanceláře Ciao..., která pro nás zájezd expedici pořádá)

Informační leták naleznete zde. Přihláška na akci je zde.