Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Tradiční adventní zájezd do Vídně

 -
Fotogalerie20
20. 12. 2019 / Novinky

Ve čtvrtek 12. prosince se uskutečnil již tradiční zájezd do adventní Vídně. Sraz byl brzy ráno v ulici Vodňanského. Po kontrole cestovních dokladů studenti nastoupili do žlutého autobusu a spolu s vyučujícími V. Smetanovou, Z. Šmídovou, I. Tlustou a F. Strnadem se vydali na čtyřhodinovou cestu.

Po příjezdu byl naší první zastávkou Schönbrunn, barokní zámek a letní rezidence rakouských císařů. Už od vstupní brány nás provázela vůně pražených ořechů a svařeného vína. Kromě menších adventních trhů na nádvoří jsme mohli navštívit i rozlehlý francouzský park nebo vyhlídku Gloriette. Nicméně jsme se zde kvůli nabitému programu nemohli moc zdržovat.
Po hodince a půl jsme se vrátili zpět k autobusu a zamířili k další známé vídeňské památce, a to k Hundertwasserhausu. Tento barevný dům byl navrhnut podivínským architektem Friedensreichem Hundertwasserem, jenž žil a tvořil ve spojení s přírodou. To je možná ten důvod, proč na něm nenajdete žádné rovné nebo pravidelné linie. Také jsme tu navštívili galerii, která je věnována této budově a stojí přímo naproti ní. Pěšky jsme pak pokračovali ke katedrále sv. Štěpána (Stephansdomu).
Odtud jsme se už samostatně rozptýlili do různých částí města, ať už na vánoční trhy, do muzeí, či do obchodů na nejznámější nákupní třídě Mariahilfer Straße. Nejvyhledávanějším cílem byly samozřejmě ony pověstné adventní trhy (Christkindlmärkte), jež jsou každoročně plné různých řemeslných výrobků a tradičních vánočních dobrot. Bylo možné je navštívit třeba na Radničním náměstí (Rathausplatz) nebo na náměstí Marie Terezie, které leží mezi Přírodovědným a Uměleckohistorickým muzeem. Do muzeí měli studenti volný vstup, takže někteří z nás neváhali a navštívili třeba výstavu věnovanou pravěku. V šest hodin večer jsme bohužel museli prohlídku města ukončit a vyrazit zpět do Tábora.
Náš výlet skončil krátce po desáté hodině příjezdem na parkoviště v ulici Vodňanského. Za těch pár hodin volného programu jsme stihli obstarat většinu vánočních nákupů, dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí a poznali jsme nejznámější památky této rakouské metropole. Po celý den nás provázela příjemná adventní atmosféra, padající sníh a všudypřítomná barevná světýlka. Všichni účastníci i učitelé se jistě shodnou, že se letos zájezd do Vídně opravdu vydařil. 

Autorka textu: Kateřina Janušová, V6.G

 -
Fotogalerie20