Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Volejbalové pololetí

 -
Fotogalerie25
4. 2. 2020 / Novinky / Jiří Černý

Již tradičně je konec prvního pololetí spojen s volejbalovým turnajem žáků 3. a 4. ročníků, kteří si tak příjemně ukrátí čas, než převezmou svá vysvědčení. Letos se do akce hlásilo celkem sedm týmů, a proto se mohl celý turnaj odehrát systémem „každý s každým“. Ještě než začaly napínavé souboje pod vysokou sítí, přišli ke slovu karatisti s ukázkou svého umění. Konkrétně mám na mysli mistry nad mistry, neboli dvojčata a sourozence v jedné osobě :-) Martina a Tomáše Hánu ze 4. C a Adama Proksche z kvinty. Chlapci nám všem přítomným ukázali, že se české karate nemusí o svou budoucnost strachovat a navíc ho ovládají takové přátelské společenské povahy, jakými bezesporu tito junáci jsou.   

No, a teď od bojových umění zpátky pod vysokou síť. Turnajové zápasy se odehrávaly souběžně v obou tělocvičnách, což někdy působilo volejbalistům a volejbalistkám určité prostorové aklimatizační obtíže, které byly velmi rychle rozehnány individuální obětavostí a týmovou atmosférou. K vidění byly pozoruhodné výkony a napínavé zápasy, ale vítěz může být pouze jeden a tím se letos stali zaslouženě VORYHO MAZLÍČCI z 3. C. Takže už to není jenom parta, která drandí na Dračích lodích a vyhrává na vodě, ale po tomto turnaji vítězí také na souši. Stříbrná příčka patří skvělé partě ze 4. C alias LOUDA TÝM a bronz si přihodili do svých truhlic s poklady PIRÁTI Z OKTÁVY.

Jednou z tradic pololetního volejbalového turnaje je závěrečné utkání celkových vítězů proti týmu kantorů. Letos byl tento souboj obzvláště pikantní, protože VORYHO MAZLÍČCI stáli tváří v tvář svému třídnímu profesorovi. Nicméně jakmile zápas začal, šel všechen ostych stranou a volejbalová parta z 3. C předváděla velmi pohlednou hru, s kterou měl především v prvním setu prořídlý učitelský tým problémy. Potom se hra vyrovnala a je jenom dobře především z pohledu diváků, že o vítězi musel rozhodnout třetí set. Doufejme, že i tento zápas nabídnul napínavou podívanou a atraktivní volejbal.

Velké poděkování patří všem hráčům, divákům a asistentkám z 2. C, kteří výrazně přispěli k příjemné sportovní atmosféře celého turnaje a konkrétní obří dík patří Štěpánu Michálkovi z V6G, který jako nestranný neúplatný arbitr dohlížel na všechny zápasy, které byly odehrány na Central Courtu.

Takže ještě jednou díky všem a sportu zdar, pohodovému zvlášť.  

 -
Fotogalerie25