Domů
Menu

Není výlet jako výlet

29. 6. 2019 / Novinky / Lea Doudová

Konec školního roku je ve znamení výletů jednotlivých tříd. V sekundě je školní výlet spojen s projektem předmětů Z, Tv a Vz.

A tak se v pondělí 24. 6. ráno vypravila sekunda na kolech do Hlavatec. Po obědě a krátkém odpočinku čekalo na studenty odpoledně naplněné úkoly spojenými se zeměpisem - fotoorientační závod, hvězdicový azimut, práce s mapou a další úkoly plnily děti ve skupinkách nebo jednotlivě. Před večeří ještě proběhl turnaj v pálkované. Za tmy pak všichni žáci vyzkoušeli svoji odvahu při nočním závodě.

Úterní den začal vyjížďkou na kole a návštěvou Špejcharu v Želči. Odpoledne pak bylo naplněné horečnou aktivitou. Nejprve si děti vyzkoušely netradiční hru gorodky a pak už připravovaly úkoly pro rodiče. Ti přijeli na společné večerní posezení, ale než se pustili do opékaní buřtů, museli nejdříve všichni splnit nelehké úkoly. 

Ve středu už následovala jen cesta na kolech do Tábora, ale tím výlet neskončil. Všichni si ještě zahráli turnaj v kuželkách (Tábor hraje kuželky), který organizovala Česká unie sportu.