Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Orientační běh štafet

10. 5. 2019 / Novinky / Jiří Černý

Dne 3. 5. se konal přebor škol v orientačním běhu štafet. Jednalo se o závod dvojic, kdy každý běžel dva úseky. Závodu se zúčastnilo bezmála 60 dvojic. Gymnázium Pierra de Coubertina reprezentovalo 10 páru.

Naši reprezentanti o medaile bojovali ve dvou kategoriích - druhý stupeň základních škol a střední školy. Ve smíšené kategorii 6.- 9. třída 1. místo suverénně vybojovaly studentky sekundy Nela Pekařová a Anna Kosobudová. 2. místo ve stejné kategorii obsadily rovněž studentky gymnázia - Zita Plachá (tercie) a Eliška Čápová (kvarta).

V kategorii středních škol zvítězili žáci sexty Daniel Červ a Vojtěch Čapek. Bedna těsně unikla Anně Svobodové a Magdaléně Rudové.

Této akce se studenti gymnázia účastní každý rok a pravidelně zaznamenávají úspěchy. Letos tomu nebylo jinak i přes nepřízeň počasí.

Autorky textu: Magdalena Rudová a Anna Svobodová