Domů
Menu

Sekunda a kvinta na svazích Orlických hor

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
Fotogalerie11
12. 2. 2019 / Novinky / Lea Doudová

V neděli 10. 2. odstartovaly letošní lyžařské kurzy. První odjela sekunda společně s kvintou do Jedlové v Orlických horách.

Z chaty Jedlová je to na cvičnou sjezdovku jen kousek a tak se první den dopoledne intenzivně trénovalo a zdokonalovalo sjíždění na sjezdovkách i snowboardu. Odpoledne pak přišly na řadu běžky. Terén a sněhové podmínky pro první krůčky sekundy nebyly zrovna jednoduché, ale všichni se s tím statečně poprali. Ostřílená kvinta vyrazila prozkoumat cestu, jak se dostat na lyžích ze střediska v Deštném v Orlických horách. Neplánovaně se pak obě třídy setkaly u kostela sv. Matouše nad Jedlovou. Kvinta vyrazila zpět po sjezdovce, zatímco sekunda traverzovala dolů po svazích mimo sjezdovku. I tak zbylo sekundě ještě dost sil na krátkou koulovačku.

V úterní slunečný den s prašanem brázdila dopoledne kvinta sjezdovky v Deštném v O. h. a sekunda se zdokonalovala na sjezdovce u chaty. Odpoledne pak zkomplikoval běžecký výcvik rozbitý skibus. Místo návštěvy areálu s běžeckými stopami si sekunda vyšlapala vlastní tréninkové kolečko na louce a ještě stihla i cvičné štafetové závody. Vlčáci z kvinty vyrazili na běžkách do Deštného, zbytek pak opět nahoru ke kostelu.

Říká se, že třetí den je „krizový“. A tak  ve středu po dopoledním sjezdovém výcviku, čeká na všechny delší polední klid a odpočinkové hrátky bez lyží. A v dalších dnech pak závody, celodenní výlet na běžkách atd.

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
Fotogalerie11