Domů
Menu

Žáci viděli Tajemný hrad v Karpatech

11. 1. 2019 / Novinky / Marcela Simonová

V úterý 8.1.2019 zhlédli žáci sekundy a tercie divadelní představení Tajemný hrad v Karpatech. Více o něm i dojmech z něj píše Zita Plachá z V3.G.

Naše třída v úterý navštívila Divadlo Oskara Nedbala. Na programu byla komedie Tajemný hrad v Karpatech, inspirovaná knihou Julese Verna, autora vědecko-fantastické literatury. Divadelní hru nastudoval soubor plzeňského divadla Alfa.

Nečekejte žádný komplikovaný děj. Zápletkou je pátrání hraběte Teleka po milované zpěvačce Stille, která byla unesena na hrad barona Gortza. Hrad skrývá řadu dalších tajemství a překvapení včetně vynálezce Orfanika.

Kdo zná stejnojmenný film, ten ať rozhodně nečeká strašidelnou atmosféru. Hra je parodií, je plná vtipných hlášek a kostýmy i líčení herců vypadá komicky, takže se divák neustále směje. Je využíváno i prvků loutkového divadla a také operety, neboť představení je doplněno množstvím písniček.

Mezi klady divadelní hry bych vyzdvihla hlavně jednoduchý děj, krátkou dobu trvání představení, oddechový vtipný žánr a doplnění děje písněmi.

Naopak se mi nelíbily přehnané zvukové efekty, ztvárnění loutkových figurín představujících obyvatele vesnice a také velmi časté střídání vtipů, díky kterému nebylo vždy slyšet, co dalšího se na jevišti odehrálo.

Celkově hodnotím divadelní představení spíše kladně. Doporučuji ho nenáročnému divákovi, který se chce zkrátka jenom zasmát.