Domů
Menu

Sekunda zkoumala Archu Noemovu i Královskou cestu

23. 10. 2018 / Novinky / Lea Doudová

V pondělí 22. 10. ráno zamířili žáci sekundy místo do školy, na vlakové nádraží. Čekala je cesta do Prahy. Společně s třídní učitelkou Leou Doudovou a paní učitelkou Pavlou Trčkovou návštívili Národní muzeum a také poznali část cesty, kudy se ke své korunovaci ubírali čeští králové.

Při prohlídce expozice Archa Noemova se žáci seznámili s živočichy, kteří obývají nebo obývali naši planetu. Každý si tam našel něco, co ho zaujalo. Pro někoho to bylo hebké nebo třeba "divně" vypadající zvíře, pro jiného zajímavá kost nebo možnost kormidlovat Archu. Po pauze na oběd čekala sekundu Královská cesta.

Od Obecního domu, který stojí na místě bývalého Králova dvora, se sekunda vydala Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí. Slunečné počasí i teď na podzim přilákalo množství turistů a tak prohlídka další části Královské cesty ze "Staromáku" ke Karlovu mostu se změnila spíš ve snahu nesplynout s davem a neztratit se. Krátící se čas do odjezdu vlaku dovolil už jen společné foto na kraji Karlova mostu a alespoň pohledem přes Vltavu na Pražský hrad dokončit Královskou cestu.