Domů
Menu

Dramatizace básně v sekundě

Krutý král
Neodolatelná princezna
Princezna ve věži, společností jí sjou pouze červi
Princeznin nápadník
Celý team, část 1
Celý team, část 2
 -
Fotogalerie7
18. 10. 2018 / Novinky / Marcela Simonová

Čtete-li s žáky sekundy, což odpovídá 7. třídě ZŠ, báseň o velké lásce, většinou se jim na obličejích objeví ironické ušklíbnutí a z úst vyjde nějaká rádoby vtipná poznámka. Pokud je úkolem „připravte si text básně jako hraný výjev“, objeví se v očích žáků jiskřičky a vy můžete tušit, že sekunda vymyslí něco neobvyklého. A přesně to se stalo.

Ve čtvrteční hodině literatury sehráli sekundáni milostnou báseň tak neuvěřitelným způsobem, že všechna slova budou málo.

Hlavní ženská role, princezna, v klukovském podání, mluvící okovy ve věži, v níž byla princezna vězněna, reklama, telefonát přednímu českému politikovi, varování před domácím násilím a požadavek na zdravé stravování, to vše a mnohé další dokázali sekundáni dostat do textu z 16. století.

Minidivadlo bylo odehráno v kmenové učebně třídy. Jako kulisy posloužily pokreslená tabule, lavice a židle, ale nic z toho neubralo na vtipu a kvalitě provedení. Jednoznačně se ukázalo, že třída dokázala pracovat jako team a věnovat školnímu úkolu značnou část volného času.

Myslím, že by byla škoda, kdyby premiéra byla zároveň derniérou. A protože čestný divácký host, paní učitelka třídní, přišla s nápadem, kdy by bylo možné představení sehrát znovu, není vyloučené, že repríza bude…

Krutý král
Neodolatelná princezna
Princezna ve věži, společností jí sjou pouze červi
Princeznin nápadník
Celý team, část 1
Celý team, část 2
 -
Fotogalerie7