Domů
Menu

NAŠIM VYTRVALCŮM TO BĚHALO A CINKALO

 -
Fotogalerie1
4. 10. 2018 / Novinky / Jiří Černý

Začátek října je již tradičně vyhrazen okresnímu kolu v přespolním běhu. Letos se tento závod, který testuje fyzické a morálně volní vlastnosti všech zúčastněných závodníků, konal ve čtvrtek 4. 10. a pořadatel připravil opravdu báječné počasí.

První do závodu odstartovaly dívky a čekala na ně 2,7 kilometrů dlouhá a zároveň členitá trať. Naše škola přihlásila do soutěže dva týmy odhodlaných vytrvalkyň, které na trati nechaly opravdu všechno, obrazně napsáno. A teď k dívkám konkrétně. Žaneta Chudá celý závod s přehledem vyhrála a tým popisně nazvaný Gymnázium Tábor A obsadil celkově 3. místo. Hned za ním skončil náš druhý tým, pracovně nazvaný B.

Hoši se vydali na trať dlouhou 3,7 kilometrů hned po doběhu dívek. Soustředěné tváře na startu slibovaly svižný závod a vyrovnanou podívanou. Naši žáci se ujali tempa hned po startu a celý závod ovládli. Mezi jednotlivci zvítězil Martin Barták, hned za ním doběhnul Jirka Stuchlík, na pátém místě přiběhnul Filip Štrincl – nová posila z prvního ročníku a top ten uzavřel Štěpán Fulín. Jako tým naši následovníci Emila Zátopka celý závod zaslouženě vyhráli a postoupili na krajské kolo, které se uskuteční 9. 10. v Jindřichově Hradci.

Velká gratulace, uznání a poděkování patří všem našim žáků, kteří se závodu zúčastnili a skvěle reprezentovali naší školu.

 -
Fotogalerie1