Domů
Menu

Tabook pro školy

1. 10. 2018 / Novinky / Marcela Simonová

Již tradičně je konec září v Táboře spojen s festivalem Tabook. Nedílnou součástí je i sekce Tabook pro školy. Naši studenti mohli navštívit hned několik akcí.

Ti nejmladší se seznámili s knihou Marka Tomana Cukrárna U Šilhavého Jima, starší navštívili přednášku na téma historie komiksu vedenou Pavlem Kořínkem. Pro nejstarší a nejzkušenější byla připravena beseda se spisovatelkou Kateřinou Tučkovou, více o ní píše Petra Nagyová.

Ve čtvrtek 26. září navštívila gymnázium úspěšná spisovatelka Kateřina Tučková, známá především romány Vyhnání Gerty Schnirch a Žitkovské bohyně. A právě v souvislosti s prvním dílem paní Tučková se studenty debatovala. Jednak o okolnostech vzniku, jednak o širších souvislostech hlavního tématu románu, tedy vyhnání Němců z Brna těsně po 2. světové válce. Kateřina Tučková zasvěceně hovořila o svém studiu pramenů a spisovatelské práci, mile však také zavzpomínala i na vlastní středoškolská léta a „povinnou četbu“, do které se, dle vlastních slov, vůbec nemusela nutit a našla v ní řadu oblíbených děl. Ve večerních hodinách byla Kateřina Tučková hostem Divadla Oskara Nedbala a v pátek dopoledne festivalu Tabook.

Všechny akce byly příjemným zpestřením výuky českého jazyka. Stejně tak mohly být i ochutnávkou festivalového programu, na který, doufejme, byli studenti nalákáni.