Domů
Menu

Objevování krás Bavorska

 -
Fotogalerie18
24. 6. 2018 / Novinky / Veronika Smetanová

Dva měsíce utekly jako voda a nadešel čas druhé části naší výměny s Německem.

V pondělí 4. června 2018 jsme nasedli do žlutého autobusu a vydali se na cestu do Eggenfeldenu. Po čtyřech hodinách jsme dorazili před Karl von Closen Gymnasium, kde na nás už čekali naši němečtí partneři. Po výtečném obědě nás provedli po škole a později i po městě. Prohlédli jsme si malebné náměstí a vyšplhali na kostelní věž. Po čtvrté hodině si nás vyzvedli rodiče a postupně jsme odjeli do hostitelských rodin.
V úterý jsme vyrazili na celodenní výlet do Regensburgu. Obdivovali jsme katedrálu sv. Petra a krásnou bavorskou architekturu. Nejvíce nás však všechny zaujala velká cukrárna, kde se každý během rozchodu zastavil. Večer jsme se rozdělili - dívky šly do restaurace Il na společnou večeři a kluci si zahráli fotbal.
Středa byla ve znamení města na soutoku tří řek – Passau. Tentokrát nás prováděla průvodkyně, která uměla česky, což byl pro nás po dvou dnech trochu nezvyk. Město Pasov si prošlo povodněmi, požáry a morovou epidemií, i přesto ho v dnešní době navštěvují tisíce turistů. Společný výlet jsme zakončili plavbou po Dunaji, Innu a Ilzu.
Na čtvrtek byl naplánován výlet do Burghausenu – k nejdelšímu hradu na celém světě. Po prohlídce hradu jsme se přesunuli k hnízdu ibisa skalního. Zde jsme si vyslechli příběh projektu na záchranu tohoto ohroženého ptačího druhu, jenž je i symbolem našeho partnerského gymnázia. Po krátkém rozchodu jsme se vrátili zpět do Eggenfeldenu. Poslední večer jsme strávili spolu se svými partnery, vyučujícími a některými rodiči na rozlučkové večeři v zahradní restauraci v Prienbachu.
Pátek byl úplně poslední den naší výměny. Ukápla spousta slziček, nikomu z nás se nechtělo zpátky domů. Bohužel konec byl neodkladný a my jsme museli vyrazit. Naposledy jsme se rozloučili a nasedli do autobusu. Přestože výměna skončila, budeme stále v kontaktu.


Autorka textu: Barbora Soukupová, V4.G

 -
Fotogalerie18