Domů
Menu

Návštěva z Eggenfeldenu

24. 4. 2018 / Novinky / Veronika Smetanová

Po dlouhých měsících čekání, kdy se u nás na gymplu vystřídali Španělé, Italové a Francouzi, jsme se konečně také dočkali. Nadešel čas naší výměny.

V pondělí 9. 4. 2018 k nám do Tábora dorazili naši němečtí partneři z bavorského městečka Eggenfelden. Po krátkém seznamovacím programu jsme se se svými výměnnými partnery vydali domů. Cesta z Německa byla náročná, proto jsme jako další aktivitu většinou volili jen krátkou procházku v okolí našich domovů.
V úterý jsme my (čeští studenti) šli do školy, zatímco se naši noví kamarádi vydali nejprve do Českých Budějovic na návštěvu pivovaru Budějovický Budvar a posléze do Českého Krumlova, kde si užili prohlídku zámku a celého historického centra. Vrátili se nadšení. A ani my jsme nezaháleli a naplánovali na společný večer zápas v basketbale.
Středeční den jsme strávili všichni společně. Ráno jsme nasedli do autobusu a vydali se na cestu do Prahy, kde nás zaujal například Petřín, Pražský hrad a další památky. Odpoledne jsme zakončili nakupováním. Protože jsme měli stále dostatek energie, večer jsme zašli na bowling. Spolu jsme si užili spoustu legrace.
Čtvrtek byl náš poslední společný den. Dopoledne poznali němečtí žáci krásy Chýnovské jeskyně a táborské Staré Město. Po poledni jsme se sešli na Žižkově náměstí, kde následně začala soutěž pojmenovaná Stadtrallye, jejíž úkoly nás provedly historickým centrem Tábora. Mezitím, co jsme opravovali naše pracovní listy, navštívili naši partneři táborské podzemí. Stihli jsme si udělat i krátkou pauzu na zakoupení lahodné zmrzliny. Následně jsme se všichni procházkou přesunuli k lesní restauraci Harrachovka, kde jsme výměnu zakončili grilováním a společnými hrami. Po vyhlášení výsledků odpolední hry a ocenění vítězů jsme se celkem utahaní vrátili domů, aby si naši partneři stihli zabalit.
V pátek 13. 4. ráno proběhly úplně poslední chvilky první části naší výměny. Rozloučili jsme se, místy došlo i na slzičky. Ale nezoufáme – ani ne za dva měsíce se znovu potkáme v Německu. Bis bald!!!

Autorka textu: Barbora Soukupová, V4.G