Domů
Menu

Florbalisté gymnázia Tábor zakončili parádní sezónu

6. 4. 2018 / Novinky / Jiří Černý

Florbalový tým táborského gymnázia se v letošním školním roce zúčastnil dvou hlavních florbalových akcí, které jsou pořádány pro střední školy. Náš herně a morálně vyzrálý tým zanechal při obou akcích znatelnou sportovní stopu.

Florbalový tým táborského gymnázia se v letošním školním roce zúčastnil dvou hlavních florbalových akcí, které jsou pořádány pro střední školy. První akcí byl KB FLORBAL CHALLENGE a druhou akcí byla již tradiční florbalová záležitost pořádaná Asociací školních sportovní klubů (AŠSK). Při obou soutěžích si naši žáci vedli výborně. Skvěle se vypořádali se svými soupeři při okresních a krajských kolech a zaslouženě postupovali dál.

V případě KB FLORBAL CHALLENGE postoupili do Národního finále v Praze, kde skončili na 6. místě. V případě druhého florbalového podniku se naši florbalisté vydali na kvalifikaci o republikové finále do Plzně, kde obsadili 2. místo.

Možná někdy zavládlo zklamání a předvedená hra možná neodpovídala celkovému výsledku, ale jindy se k nám zase přiklonilo více štěstí než k soupeři, a tak to v tom sportu je a bude.

Každopádně patří našim žákům velké uznání a velký dík nejen za konečné výsledky, ale především za příkladné sportovní chování i v těch nejvypjatějších situacích.