Domů
Menu

Studenti nahlédli do soukromí ptáků

19. 3. 2018 / Novinky / Pavla Trčková

Studenti ze čtvrtých ročníků, z volitelného předmětu biologie živočichů, dnes měli možnost dozvědět se něco o soukromých zvyklostech ptačích druhů v přednášce RNDr. Petra Veselého, Ph.D., z PřF JČU. 

V podání přednášejícího je toto téma nejen poučné, ale především opravdu zábavné :-). Pro analogii do života lidí nikdy nejde daleko...a jeho trefné glosy uváděné výzvou: "...a holky pište si..." a "tohle je zase zajímavé pro nás chlapy ..." se rozhodně setkávají s odezvou posluchačstva.

Díky dnešní přednášce již víme, že "...každej chlap chce rozhodně oplodnit všechny samice na světě..."; "...že stejně jako jsou bídný samci, tak jsou holt vždycky i bídný samice....", "že taková vášnivá líbačka, není nic jiného než evoluční pozůstatek daru potravy, kterou samec vyvrhuje samici v rituálu dvoření..."; "že když chlapa.... tak s barákem..."; "...a že když má samec čas na blbosti, tak se má dobře a nemá hlad... a naopak, když má hlad tak nedělá blbosti, protože jde radši žrát..." a spoustu a spoustu dalších, v praxi použitelných životních mouder. 

Kromě studentů, kteří mají předmět zapsaný, se přednášky zúčastnili i zájemci o přírodovědné obory ze 6.A a družstvo, které se připravuje na reprezetnaci školy v ekologické olympiádě středoškoláků.

Přednášejícímu srdečně děkujeme a těšíme se zase za rok na přednášce pro další ročník našich biologů.