Domů
Menu

A cáká... 2018

30. 1. 2018 / Akce / Pavla Trčková

Ještě před uzavřením a rekonstrukcí plaveckého bazénu jsme stihli uspořádat tradiční plavecký dvacetiboj pro nižší třídy osmiletého a šestiletého gymnázia, který nese název "A cáká...".

Žáci pěti tříd (prima, sekunda, tercie, kvarta, 1.A) poměřili své plavecké dovednosti postupně ve 20 závodech v tradičních plaveckých i méně obvyklých disiplínách. Kromě klasických tratí (25 m, 50m) a tradičních plaveckých stylů (prsa, znak, volný způsob, polohový závod) soutěžili plavci také např. v lovení puků/kroužků, plavání pod vodou, závodu "vorů" či jednosměrném plavecko-chodeckém duatlonu. V bodování byl zohledněn i počet zapojených plavkyň/plavců ze třídy.

Atmosféra byla bouřlivá, plavalo i fandilo se o sto šest. V nižší kategorii zvítězila sekunda, ve vyšší kategorii kvarta, podstatné však je, že všichni soutěžili s plným nasazením, hráli fair-play a soutěž pro ně připravenou si po všech stránkách užili. 

Za pomoc při organizaci závodu děkujeme studentům kvinty, kteří po dvou účastech v předchozích ročnících bravurně zvládli organizaci celého průběhu závodu.

Dík patří i fotografům - Matěji Janouchovi ze sexty a Petru Nývltovi (ve dvojroli zastupujícího třídního a fotografa).

 

... a do třetice - děkujeme Nadačnímu fondu gymnázia Tábor za finanční podporu závodů (pronájem plaveckého stadionu, ceny pro vítěze).

 

A cáká 2018 je za námi, ať žije A cáká 2020.