Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Ptačí hodinka 2024

10. 3. 2024 / Akce / Pavla Trčková

Ptačí hodinka je projekt občanské vědy, který vždy na začátku ledna zapojuje širokou veřejnost do sčítání přezimujících ptáků. 

Vlastní sčítání probíhá vždy celý víkend na začátku ledna. Letos to bylo 5. - 7. 1. 2024. Výsledky pak organizátoří rozesílají zapojeným účastníkům v průběhu února, následně pak výsledky stahujeme v kabinetu biologie, abychom měli představu, v jaké míře se naše škola zapojuje do tohoto projektu. 

 

Letos se až k nám dostalo 73 sčítání. V okrese Tábor bylo v průběhu víkendu provedeno celkem 364 sčítání, tzn. že sčítání z GPdC představuje cca 20% sčítání v okrese

 

Není to úplně přesné číslo, někteří naší žáci sčítali v jiných okresech, zároveň jsme si jistí, že ne všichni nám své výsledky odeslali v zadaném termínu, i tak orientační podíl 19% považujeme za pěkný výsledek. 

 

O něco více než třetina všech sčítání byla provedena žáky primy a jejich rodinnými příslušníky. 

 

Děkujeme všem zapojeným za to, že si našli na akci čas. 

 

Kabinet biologie