Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Jak se dělá štika

6. 2. 2024 / Akce / Pavla Trčková

Pondělní ráno zahájili studenti Biologie živočichů netradičně v prostorách štičí líhně ESOX s.r.o.

V rámci exkurze se studenti čtvrtého ročníku volitelného předmětu seznámili především s vývojem ryb, ale také s tím, co obnáší práce "líhňaře" který má asistovanou reprodukci ryb na starosti a co všechno je zapotřebí pro "správnou výrobu" štik a dalších druhů ryb. 

Viděli jsme, jak se štiky uspávají, kdo chtěl, tak si mohl pomazlit nejen spící štiku, ale i další druhy ryb, které nám pan Martin Růžek, který prezentaci vedl, představil. Podívali jsme se na  štičí a candátí zuby, dozvěděli se, která ryba se tře s kvetením jaké rostliny a dostali odpověď na to, jak se od sebe poznají bílé ryby (cejn, perlín a plotice) ... no "blbě" :-). Před koncem exkurze jsme se ještě pokochali barevnou různorodostí koi kaprů, kteří přezmiují v nádrži uvnitř objektu. 

Děkujeme majitelům i zaměstnancům společnosti za to, že nám exkurzi umožnili. Byl to příjemný a podnětný start pracovního týdne.