Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Studentská výměna Tábor – Kostnice opět žije!!!

 -
Fotogalerie27
1. 4. 2023 / Akce

Studenti táborského gymnázia Pierra de Coubertina mají za sebou další úspěšnou zahraniční výměnu. Ve čtvrtek 16. března ve večerních hodinách přicestovala do Tábora na týden skupina 42 studentek a studentů a jejich dvou učitelů z německého partnerského města Kostnice.

Po pátečním úvodním setkání hostů z Kostnice a jejich českých hostitelů s vedením školy měli němečtí žáci příležitost prohlédnout si budovu školy, navštívit vyučování a vyzkoušet si během několika teambuildingových her i záludnosti češtiny.
Po ochutnávce školního oběda ve stravovně zemědělské školy německé studenty přijal v gotickém sále Husitského muzea starosta Tábora Štěpán Pavlík.
Odpoledne navštívili zahraniční studenti táborské podzemí a poté absolvovali s českými partnery společnou hru Stadtralley v centru města.
Víkendový program zajišťovaly hostitelské rodiny. Některé zůstaly ve svém bydlišti a využily krásného počasí k poznávání blízkého okolí, jiné se vydaly za poznáním jiných atraktivních míst v České republice.
Pondělí až středa byly nabité exkurzemi do Českého Krumlova, Prahy, na zámek Hluboká a do pivovaru Budvar v Českých Budějovicích.
Ve středu odpoledne se sešli všichni účastnící výměnného programu ve škole. Naši studenti pro ně nachystali velkorysé domácí pohoštění z české kuchyně.
Ve čtvrtek ráno jsme se naposledy všichni sešli na parkovišti před zimním stadionem a zahraniční návštěva odcestovala zpět do Kostnice.
Druhá část česko-německé výměny se uskuteční až v příštím školním roce, a to v termínu 5. – 12. října 2023 v Kostnici.

Zita Plachá, V7.G

 -
Fotogalerie27