Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

A cáká 2023

23. 4. 2023 / Akce / Pavla Trčková

Po tříleté pauze si opět nižší ročníky osmiletého a šestiletého studia užily tradiční "cákání" - plavecký dvacetiboj tříd. 

Ve středu 19. dubna v poledne se v bazénu sešly soutěžící třídy - prima, sekunda, tercie, kvarta, 1.A a 2.A, aby poměřily své plavecké dovednosti. 

 

Soutěžilo se ve 3 kategoriích (prima se sekundou, tercie s 1.A a kvarta s 2.A) a v průběhu dvohodninového klání se odplavalo 20 různých závodů. Do klání se zapojilo i pět ze šesti třídních a také "plavci - manažeři" - studenti z kvinty, kteří jako starší absolventi minulých ročníků pomáhali s organizací závodů (jako podpora tříd i jako technická četa). 

 

Pokud chcete ochutnat atmosféru závodů, která je tradičně velmi "akční" - můžete se podívat na video z jedné z polohových štafet

 

Ve svých kategoriích zvítězily sekunda, tercie a kvarta. ceny pro soutěžící věnoval Nadační fong gymnázia. 

 

Děkujeme všem plavcům za skvělé výkony, divákům za vynikající atmosféru a organizátorům z kvinty za hladký průběh závodů. 

Další ročník bude v roce 2025

 

Pavla Trčková, Lea Doudová, Tomáš Klobooučník - organizátoři akce.