Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Mám rád… poezii

13. 3. 2023 / Akce

Příchod jara i letos předznamenala již tradiční poetická párty. Ve středu 22. 2. 2023 se v knihovně sešli příznivci dobré literatury, hudby a příjemné společnosti.

Zazněly básně veselé, ale i smutné, krátké a někdy zase dlouhé, některé nutily posluchače se zamyslet a jiné pojednávaly o každodennostech. Texty zazněly z úst nejen studentek primy, tercie, kvinty, septimy, 5.A a 2.C, ale vlastní interpretací méně i více známých textů přispěli i někteří členové pedagogického sboru. O Golemovi pojednávala kramářská píseň v podání pana učitele Kálala a pan ředitel Nývlt pro tuto příležitost sepsal vlastní báseň na zadané téma Mám rád. Celý program zakončilo hudební vystoupení paní učitelky Nekorjakové, pana ředitele Nývlta a pana učitele Kálala.

V knihovně panovala opravdu přívětivá atmosféra i díky skvělé organizaci paní učitelky Loudínové.

Pokud litujete, že jste nedorazili, tak to příští rok určitě napravte a přijďte se nechat pohladit po duši trochou poezie.

Elena Sophie Jandová